ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
21.12.2017r. 05:44

Mit opłacalności energetyki wiatrowej, jako najtańszego i niezawodnego źródła energii legł w gruzach wraz z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2016 r. ustawy o OZE. Nagle się okazało, że warunkach braku wsparcia ze strony państwa nowe projekty wiatrowe nie są realizowane w ogóle. Dzięki danym Prezesa URE o przyroście nowych mocy wytwórczych w OZE jasno i wyraźnie widać, że te ciągłe chwalenie się niskimi cenami w hurcie energii, kiedy rynek zalewany jest nadwyżkami w wyniku huraganowych wiatrów, jest zwykłą propagandą. Wytwarzanie energii i jej dystrybucja musi kosztować, inaczej nie ma jak finansować całego cyklu produkcyjnego. Jak mawiają Amerykanie - "There is no free lunch".
15.12.2017r. 08:18

Politico, Roma Bojanowicz
Wielka Brytania chce reaktywować swoją gospodarkę, która po zeszłorocznym referendum dotyczącym Brexitu może mieć problemy. Uzależnienie od profesjonalnych usług sektora bankowego oraz wycofanie się z sektora produkcji przemysłowej nie wróży niczego dobrego na najbliższą przyszłość. Odwołanie się do jednej z niewielu branż, w których Wielka Brytania wciąż dominuje na całym świecie : morskiego przemysłu energii wiatrowej może pomóc odbudować brytyjską gospodarkę.
13.12.2017r. 20:04

Juliusz Dragan
Polska to kraj rolniczo-przemysłowy o pięknych sielankowych krajobrazach i ogromnych regionach żyjących z rolnictwa. Polska to także kraj ugorowania ogromnych obszarów rolnych z braku opłacalności działalności czysto rolniczej, bo położonych daleko od wielkich aglomeracji miejskich i daleko od rozwiniętych przemysłowo regionów.
04.12.2017r. 09:38

Grzegorz Wiśniewski
W cieniu inauguracji obchodów święta górniczego i zapowiedzi rządu o konieczności budowy nowych kopalń GUS opublikował skonsolidowane dane statystyczne o OZE na koniec 2016 roku.
28.11.2017r. 13:11

Maciej Szambelańczyk, radca prawny, partner w WKB Wierciński Kwieciński Baehr
Zasadniczym celem prac Parlamentarnego Zespołu do spraw Morskiej Energetyki Wiatrowej, który rozpoczął swoje prace w dniu 22 listopada br,. jest analiza możliwości i perspektyw dla rozwoju energetyki offshore w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem potencjalnych korzyści dla krajowego przemysłu, przedsiębiorców i pracowników.
13.11.2017r. 19:31

Sygnalizowaliśmy już, że niemiecka gospodarka jest największym emitentem CO2 w Europie i poziom emisji tego gazu w Niemczech wciąż rośnie a nie spada. [1] I tak już od 2009 r. Nie przeszkadza to oczywiście utrzymywać niemieckiej propagandzie, że Niemcy są "liderem" w produkcji "zielonej" energii.
13.11.2017r. 07:02

Grzegorz Wiśniewski
Portal Biznes Alert po ostatnim fiasku unijnej batalii parlamentarnej w sprawie reformy europejskiego systemu handlu emisjami napisał: "Polska ponosi kolejne porażki negocjacyjne (...) odnośnie reformy ETS (...)". Redaktor prowadzący zapytał czy konsekwencją będzie zmiana w ministerstwie środowiska.

07.11.2017r. 15:06

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Szczytowi klimatycznemu w Bonn przyświeca wspólna idea jaką jest walka z ogólnoświatowymi zmianami klimatu. Nie ma żadnej chwili na wahanie czy dyskusje - przekaz jest jednowymiarowy, świat jest zjednoczony, a cele jasne i wyraźne. Jest w tym tylko jeden, wielki problem dla Polski jako gospodarza kolejnego szczytu COP 24 w Katowicach - jaki ma być nasz przekaz?
06.11.2017r. 09:33

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Płacenie silniejszym zawsze było w modzie. Żaden rozwój historii i nowoczesnych społeczeństw nie zlikwidował naturalnego dążenia do uzyskiwania przewagi wojskowej i ekonomicznej i uzyskiwania różnego rodzaju danin płaconych zawsze przez tych słabszych lub bardziej nieuważnych. Płacenie obligatoryjnie jakby w zastępstwie za coś lub komuś za wykonanie wymaganych usług, zaczęło funkcjonować perfekcyjnie w czasach nowożytnych i w najprostszej postaci pozwalało na wykupienie się z obowiązkowego poboru do carskiej armii, a obecnie w każdym kraju zostało rozbudowane w nowoczesny system podatkowy lub też bizantyjski system rozliczeniowy energetyki w Unii Europejskiej.
18.10.2017r. 16:22

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej
Morska energetyka wiatrowa jest obecnie najprężniej rozwijającą się branżą odnawialnych źródeł energii w Europie. Polski rynek tego sektora, choć wciąż bez realizowanych inwestycji, ma się dobrze i wiele wskazuje na to, że najbliższe lata przyniosą jego intensywny rozwój.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE