ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
13.02.2018r. 13:01

Ustawa wprowadzająca do polskiego porządku prawnego dyrektywę MIFID II jest procedowana przez sejm. Powiązane z nim rozporządzenie MIFIR weszło w życie i obowiązuje bezpośrednio. Chaos regulacyjny stwarza ryzyko prawne dla prawidłowego obrotu energią, gazem, CO2 i prawami majątkowymi. Sprzedawcom i dużym odbiorcom zaleca się przeprowadzenie audytu prawnego do prawidłowego wdrożenia nowej regulacji.
13.02.2018r. 11:41

Eksperci innogy
W dniach 25 stycznia - 7 lutego transakcje na terminowym rynku energii elektrycznej na TGE zawierane były w przedziale 175,3-180,45 PLN/MWh w trendzie malejącym. Na rynku spot wpływ na cenę miały warunki atmosferyczne oraz poziom generacji elektrowni wiatrowych. Na terminowym rynku gazu nadal utrzymywał się trend spadkowy rozpoczęty w połowie stycznia, a indeks RDNg poruszał się w przedziale 70,68-83,95 PLN/MWh. Ceny zielonych certyfikatów w ostatnich dwóch tygodniach rósł z sesji na sesję średnio o 1,47 PLN/MWh.
05.02.2018r. 05:39

Grzegorz Wiśniewski
Europejski Trybunał Obrachunkowy (ETO) rozpoczął kontrolę w celu ustalenia, czy wsparcie wytwarzania energii wiatrowej i fotowoltaicznej przez UE i państwa członkowskie jest skuteczne. Energia wiatrowa i fotowoltaiczna stanowią obecnie dwa główne źródła energii z OZE, które przez ostatnie dziesięć lat rozwijały się w Europie i na świecie w sposób najbardziej dynamiczny i na naszych oczach stają się najtańszymi formami wytwarzania energii elektrycznej.
26.01.2018r. 05:38

Gdy Prezydent Donald Trump wycofywał USA z Porozumienia paryskiego wydawać by się mogło, że zwolenników teorii globalnego ocieplenia wywołanego działalnością człowieka najdzie chociażby cień refleksji czy to co robią ma sens. Niestety decyzja Trumpa spotkała się z kompletnym niezrozumieniem i przez "postępowy" świat traktowana jest, jako wyraz lekceważenia prawd objawionych na temat zmieniającej się pogody. Dzieje się tak mimo tego, iż Prezydent USA, w sposób jednoznaczny wskazał, że Porozumienie faworyzuje Chiny i Indie, utrudniając powstawanie miejsc pracy w USA i rozwój gospodarki.
19.01.2018r. 09:39

Michał Kaczerowski, prezes zarządu Ambiens Sp. z o.o.
Dużo mówi się ostatnio w branży o kosztach poszczególnych technologii wytwarzania energii elektrycznej, tendencjach i perspektywach rozwoju oraz o krajowych potrzebach systemowych, zobowiązaniach wspólnotowych i trendach politycznych. Spójrzmy na tą problematykę z perspektywy systemów wsparcia i ich roli w kontekście odnawialnych źródeł energii - pisze cytowany przez portal Gramwzielone,pl Michał Kaczerowski, prezes zarządu Ambiens.
17.01.2018r. 05:55

Osoby uczestniczące w konsultacjach społecznych nad projektem zmiany ustawy o OZE (druk nr UC 27) otrzymały podziękowania od Ministerstwa Energii datowane na dzień 20 grudnia 2017 r. Minister Andrzej Piotrowski podkreśla, że nadesłane spostrzeżenia stanowią istotny głos w dyskusji nad kształtem ustawy, ale jednocześnie podtrzymuje zasadność swoich propozycji regulacji zawartych w projekcie ustawy. Jednym zdaniem Ministerstwo Energii dziękuje, ale wie lepiej, że wiatraki powinny dostać drugą szansę.
11.01.2018r. 17:15

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Czy wynalazki zawsze muszą oznaczać rozwój i nowe odkrycia? Historia pokazuje, że nie. Czasami bywa, że zapominamy o bardzo zaawansowanych technologiach i zaczynamy używać prostszych zamienników. Dziś energetyka konwencjonalna, a zwłaszcza energetyka jądrowa staje w obliczu właśnie takiego "technologicznego zapomnienia".
10.01.2018r. 14:02

mgr inż. Grzegorz Kwiecień
Immamentną cechą systemu elektroenergetycznego wykorzystującego Odnawialne Źródła Energii jest konieczność utrzymywania podwójnych mocy produkcyjnych.
02.01.2018r. 07:37

Grzegorz Wiśniewski
Kończący się rok był dobry dla gospodarki, nie najlepszy dla środowiska i bardzo zły dla odnawialnych źródeł energii. Niestety po raz kolejny. Ale Nowy Rok i formułowany właśnie Nowy Rząd to niecodzienna okazja do poprawy polityki w obszarach gdzie ustępujący rząd nie święcił największych sukcesów. Zresztą nie tylko ten ustępujący.
23.12.2017r. 11:13

Grzegorz Wiśniewski
Informacja z 13 grudnia o tym że Komisja Europejska zatwierdziła polski program wspierania energii ze źródeł odnawialnych o wartości 40 mld PLN stała się przebojem internetu.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE