ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
13.10.2019r. 22:15

Grzegorz Wiśniewski
W dniu 10 października na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się skierowany do konsultacji (w terminie 7 dni) projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z OZE, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2020 r.
11.10.2019r. 11:20

Marcin Ścigan
W Polsce właśnie osiągnęliśmy 1 GW mocy w instalacjach fotowoltaicznych. Ich tempo wzrostu przyspieszyło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Przy zwiększającej się atrakcyjności ekonomicznej fotowoltaiki, już nie zastanawiamy się czy ten rozwój będzie kontynuowany, ale jakie są jego granice. Jedno jest pewne - na kolejny gigawat będziemy czekali znacznie krócej i będzie co najmniej kilka motorów tego wzrostu.
Forum Energii
03.10.2019r. 10:46

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, mimo, że zbliża się koniec 2019 r., inwestorzy w sektorze energetyki odnawialnej nadal nie wiedzą, czy po tegorocznych aukcjach w przyszłym roku odbędą się kolejne i ewentualnie na jakich warunkach. Ministerstwo Energii ma jednak finalizować prace nad rozporządzeniem, w którym powinno wskazać kluczowe parametry ewentualnych przyszłorocznych aukcji.
30.09.2019r. 17:46

Grzegorz Wiśniewski
Dyskusja o strategii energetycznej nie prowadzi do konkretnych propozycji działań, takich na "tu i teraz", aby dojść do gospodarczo sensownych rozwiązań. Częściowo winą za brak konkretów można obarczyć sposób w jaki stawiane są pytania, które zazwyczaj nie dotyczą realnej gospodarki (rynku energii) i obywateli (odbiorców energii i podatników) lub brak dociekliwości oraz niewiedzę.
20.09.2019r. 12:46

- W Polsce, wzorem Danii, powinien powstać Narodowy Projekt Rozwoju Morskich Farm Wiatrowych, który pomógłby wytyczać kierunki pracy poszczególnych ministerstw. Najlepiej, aby udało się przekonać partie polityczne i społeczeństwo do tego rozwiązania tak, aby znalazło miejsce w wizji rozwoju i polityki energetycznej kraju - powiedział Remigiusz Nowakowski, prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, w komentarzu dla portalu BiznesAlert.pl.
16.09.2019r. 09:59

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, nie inwestorzy uruchamiający elektrownie fotowoltaiczne, ale operatorzy elektrowni wodnych i biogazowni okazują się na razie największymi beneficjentami systemu wsparcia obowiązującego w ustawie o odnawialnych źródłach energii od trzech lat.
13.09.2019r. 08:30

Piotr Szwarc - prawnik, specjalista ds. energetyki odnawialnej, Kancelaria CCLaw - Creative Consultants Law Firm
Rozruch technologiczny towarzyszy budowie instalacji odnawialnych źródeł energii. Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, podczas tego procesu wytwarzana jest energia elektryczna, której status w prawie nie jest jednoznacznie określony. Pytania inwestorów koncentrują się w głównej mierze na tym, czy do przeprowadzenia rozruchu technologicznego konieczna jest koncesja oraz czy energię elektryczną, która powstała podczas jego przeprowadzenia można sprzedać na rynku?
10.09.2019r. 09:56

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, ambitne cele niemieckiej Energiewende, czyli redukcja emisji CO2 oraz zamknięcie elektrowni jądrowych, mają zostać osiągnięte przez znaczny wzrost wytwarzania energii odnawialnej. Aby poradzić sobie z takim wyzwaniem, niemiecki rząd chce poszerzyć zakres i liczbę producentów energii odnawialnej. Jedną z grup, które zwróciły pod tym względem uwagę polityków, są właściciele budynków mieszkalnych.
10.09.2019r. 09:53

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Litwini rozpoczęli pierwszą aukcję dla odnawialnych źródeł energii. Litwa - w przeciwieństwie do Polski - nie musi się martwić o wypełnienie krajowego celu OZE na rok 2020. Energii odnawialnej Litwini mają już w nadmiarze, w stosunku do poziomu, który muszą osiągnąć, a na nadwyżkach zarobią, sprzedając je państwom, które nie zdołają same zapewnić odpowiedniej produkcji zielonej energii.
02.09.2019r. 14:29

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, wejście w życie ostatniej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii otwiera Urzędowi Regulacji Energetyki drogę do przeprowadzenia zaplanowanych na ten rok aukcji dla odnawialnych źródeł energii. Zanim jednak URE zorganizuje te aukcje, musi zmodernizować Internetową Platformę Aukcyjną.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE