ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
04.12.2019r. 12:11

Grzegorz Wiśniewski
Wg deklaracji spółek energetycznych ich inwestycje proklimatyczne idą w setki miliardy euro, a rząd o podobne kwoty na transformacie energetyczną walczy na forum UE (fundusz modernizacyjny, solidarnościowy, fundusze spójności, instrument "Łącząc Europę" itd.). Zapomina się o tym, że te inwestycje mają powstać przy akceptacji społecznej w gminach oraz o tym, że odnawialne zasoby energii z natury są rozproszone, a realizacja w oparciu o nie polityki klimatycznej wymaga innego podejścia niż w odziedziczonym po poprzedniej epoce modelu centralnej elektrowni i centralnego planisty. Transformacja energetyczna w kierunku OZE i ochrony klimatu to proces o wiele bardziej złożony niż same apetyty inwestorów na środki UE i mobilizowanie rządu do "wyciskania Brukselki".
03.12.2019r. 12:16

Saxo Bank opublikował dziś 10 szokujących prognoz na 2020 rok. To szereg mało prawdopodobnych, ale często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami finansowymi. Analitycy banku zwracają między innymi uwagę na trendy związane z energią i energetyką.
Saxo Bank
03.12.2019r. 11:48

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, instalacje fotowoltaiczne zyskują w Polsce na popularności, a inwestować w nie decydują się nie tylko przedsiębiorcy, ale również i osoby prywatne. Rosnący wolumen nowych inwestycji musi isć w parze z jakością, którą zapewnią krajowi instalatorzy i od której zależy bezpieczeństwo użytkowników fotowoltaiki. Niestarannie wykonane instalacje mogą grozić np. pożarami.
18.11.2019r. 07:57

Grzegorz Wiśniewski
Najważniejsze zmiany w strukturze ministerstw wchodzących w skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego koncentrują się wokół odpowiedzialności za rozwój OZE, ochrony klimatu i ograniczania kosztów energii,- tematów zaniedbywanych przez ostanie 15 lat, niestety też w ostatnich latach. Po latach wieloletniej beztroski, a nawet działań kontr-produktywnych, przychodzi czas rozliczenia i zmierzenia się ze skutkami zaniechań. Tak narosłych i skumulowanych oraz pilnych wyzwań w obszarach "OZE- klimat - koszty energii" nie miał żaden inny rząd od czasu wejścia Polski do UE.
15.11.2019r. 12:17

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Słynne słowa S'ils n'ont pas de pain, qu'ils mangent de la brioche! (Nie mają chleba - to niech jedzą ciastka) będące symbolem cynizmu i całkowitego oderwania od rzeczywistości, arystokratycznych elit Francji można również odnieść do decyzji Europejskiego Banku Inwestycyjnego wykluczającej finansowanie inwestycji, które związane są z wykorzystaniem gazu ziemnego.
28.10.2019r. 12:55

PGE poinformowało w ubiegłym tygodniu o rozpoczęciu rozmów z duńskim koncernem Orsted w sprawie sprzedaży 50 proc. udziałów w dwóch projektach budowy morskich farm na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 2,5 GW oraz określenia warunków współpracy przy ich realizacji. Informację skomentował Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE.
DISE
13.10.2019r. 22:15

Grzegorz Wiśniewski
W dniu 10 października na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się skierowany do konsultacji (w terminie 7 dni) projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z OZE, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2020 r.
11.10.2019r. 11:20

Marcin Ścigan
W Polsce właśnie osiągnęliśmy 1 GW mocy w instalacjach fotowoltaicznych. Ich tempo wzrostu przyspieszyło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Przy zwiększającej się atrakcyjności ekonomicznej fotowoltaiki, już nie zastanawiamy się czy ten rozwój będzie kontynuowany, ale jakie są jego granice. Jedno jest pewne - na kolejny gigawat będziemy czekali znacznie krócej i będzie co najmniej kilka motorów tego wzrostu.
Forum Energii
03.10.2019r. 10:46

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, mimo, że zbliża się koniec 2019 r., inwestorzy w sektorze energetyki odnawialnej nadal nie wiedzą, czy po tegorocznych aukcjach w przyszłym roku odbędą się kolejne i ewentualnie na jakich warunkach. Ministerstwo Energii ma jednak finalizować prace nad rozporządzeniem, w którym powinno wskazać kluczowe parametry ewentualnych przyszłorocznych aukcji.
30.09.2019r. 17:46

Grzegorz Wiśniewski
Dyskusja o strategii energetycznej nie prowadzi do konkretnych propozycji działań, takich na "tu i teraz", aby dojść do gospodarczo sensownych rozwiązań. Częściowo winą za brak konkretów można obarczyć sposób w jaki stawiane są pytania, które zazwyczaj nie dotyczą realnej gospodarki (rynku energii) i obywateli (odbiorców energii i podatników) lub brak dociekliwości oraz niewiedzę.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE