ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
OPINIE
11.05.2021r. 13:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Oczekiwanie odblokowania inwestycji w lądową energetykę wiatrową jest powszechne - ocenia raport PSEW, firmy doradczej TPA Poland i kancelarii DWS. Z szacunków MRPiT wynika, że każdy nowy GW mocy może obniżyć cenę energii nawet o 30 zł na MWh.
10.05.2021r. 05:43

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Po opublikowaniu przez IEO bazy danych projektów PV pojawiły się pytania ile z ponad 10 GW projektów PV mających warunki przyłączenia do sieci (WP) i z 5 GW mających pozwolenie budowlane (PB) zostanie w praktyce zrealizowanych.
28.04.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W skali globalnej zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej - wynika z raportu Banku Pekao na temat perspektyw sektora OZE w Polsce na tle trendów globalnych i regionalnych. Zdaniem analityków wszystko wskazuje na nieuchronne przyspieszenie "zielonej rewolucji".
12.04.2021r. 05:22

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Magazyny ciepła lub termiczne magazyny energii (TES) zapewniają elastyczność, która pozwala na znacznie szersze i tańsze wprowadzanie pogodowozależnych OZE (energia słoneczna i wiatrowa) do systemów energetycznych. TES ograniczają potrzebę nadmiernie kosztownych nakładów na wzmocnienie sieci energetycznych, pomagają zrównoważyć sezonowe zapotrzebowanie i wspierają przechodzenie na najtańsze OZE, bez których polska energetyka stanie się niekonkurencyjna.
08.04.2021r. 05:45

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Dane ENTSO-E dotyczące produkcji energii w Polsce w marcu wskazują (analizy CIRE), że spadki zanotowały elektrownie gazowe (o ponad 6 proc.), a liderem z ponad 116-proc. przyrostem wolumenu produkcji, pozostała fotowoltaika. Spada udział produkcji własnej netto w łącznej strukturze produkcji, energii (ujemne saldo wymiany międzynarodowej w marcu było o 40 proc. większe niż w lutym). Trudno o jednoznaczne wnioski na podstawie danych jedynie z ostatniego miesiąca, ale z pewnością wzrosty udziałów energii z PV nie powinny przesłaniać szerszych problemów.
29.03.2021r. 12:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według rządowych zapowiedzi, kolejna edycja programu "Mój Prąd" obejmie nie tylko fotowoltaikę, ale też m.in. domowe magazyny energii i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dopłaty i zmiany prawne przyspieszą nowe trendy w budownictwie - inteligentnego przechowywania i zarządzania energią wytwarzaną z własnych źródeł. Jak przewidują eksperci, czeka nas prawdziwa rewolucja i uniezależnienie gospodarstw domowych od rosnących cen prądu. Jak będziemy zasilać domy przyszłości?
24.03.2021r. 17:57

Sebastian Jabłoński - prezes zarządu spółki Respect Energy
Już okrzyknięty mianem przyszłego fundamentu polskiej energetyki - offshore - budzi ciekawość zarówno rządzących, jak i rynku. Czy mówiąc o morskich farmach wiatrowych, będziemy opierać się wyłącznie na przykładach z państw Europy Północnej i Zachodniej? Niekoniecznie. Przedstawiciele struktur unijnych już wycenili środki, które zostaną przeznaczone na polskie inwestycje, a autorzy Krajowego Planu Odbudowy wstępnie rozdysponowali przyszły zastrzyk gotówki. Czego możemy się spodziewać po krajowej interpretacji offshore'u?

24.03.2021r. 14:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Australijska senator ze stanu Wiktoria, Bridget McKenzie i jej czterej inni senatorowie z Partii Narodowej chcą, aby energia jądrowa była traktowana jako przyszłe niezawodne źródło energii, zwłaszcza dla niezurbanizowanego obszaru regionalnej Australii.
15.03.2021r. 05:55

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Od 5 lat polskie prawo w sposób spektakularny, niespotykany w innych krach blokuje rozwój najtańszej technologii energetycznej, która mogłaby przynosić korzyści, a naraża odbiorców energii na trwały trend wzrostu jej cen. Tym samym na własne życzenie pogarszamy pozycję konkurencyjną przemysłu na wspólnym rynku, na który trafia gro eksportu.
14.03.2021r. 13:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Eksperci alarmują, że nie ma już czasu, aby nie angażować w transformację wszystkich dostępnych zasobów i sił. Dlatego tak istotna jest kwestia aktywnej edukacji sektora, w tym pod kątem zielonych miejsc pracy.

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE