ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
MAŁY LEKSYKON DLA DZIENNIKARZY
Ten mały leksykon jest przeznaczony przede wszystkim dla dziennikarzy, którzy chcą zaintereso­wać się energetyką polską i próbami przestawienia jej na nowe, bardziej przyjazne środowisku tory. Zakładamy, że jeden z najważniejszych dla polskiego społeczeństwa tematów musi opuścić specjalistyczną, zaludnioną wyłącznie przez wąskie grono ekspertów, niszę i stać się tematem powszechnej debaty społecznej. Świadomość wyzwań stojących przed polską energetyką oraz konsekwencji upartego odsuwania w przyszłość dekarbonizacji polskiej gospodarki stają się społecznym obowiązkiem. Po pierwsze dlatego, że bez szybkich działań już wkrótce przyjdzie nam zmierzyć się z przerwami w dostawach energii. Po drugie - wiedza o pełnych konsekwen­cjach zmian w planowaniu polskiego bilansu energetycznego przyjmuje się w Polsce z bardzo dużymi oporami, a wyliczenia pokazujące, jak na dychawiczny rynek pracy może wpłynąć np. duży program termomodernizacji budynków mieszkalnych, przyjmowane są z bardzo dużymi oporami, podobnie jak perspektywy produkcji instalacji i produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Po trzecie wreszcie - w przekazie medialnym dotyczącym polskiej energetyki dominuje schematyczne, pełne skrótów i pominięć myślenie, które nie uwzględnia chociażby kosztów zewnętrznych czy coraz popularniejszych wyliczeń w rodzaju analizy cyklu życia (ang. Life Cycle Assessment).

Autor: Michał Olszewski, Instytut na rzecz Ekorozwoju

Pobierz leksykon


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE