ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
13.04.2018r. 08:58

Wiceminister energii Tadeusz Skobel nadzoruje energetykę jądrową, a wiceminister Grzegorz Tobiszowski - odnawialną po zdymisjonowanym wiceministrze Andrzeju Piotrowskim - wynika z rozporządzenia ministra energii.
13.04.2018r. 06:34

W 2017 roku Państwo Środka przeznaczyło 126,6 mld dolarów na energetykę odnawialną. Jest to najwyższy wynik w historii. Jak wynika z raportu "Global Trends in Renewable Energy Investment", stanowi to 45 procent globalnych inwestycji w zieloną energię - czytamy w BiznesAlert.pl.
12.04.2018r. 15:30

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, lądowa energetyka wiatrowa uważana jest obecnie za najtańszą technologię produkcji energii odnawialnej. Potwierdzają to także dotychczasowe wyniki organizowanych na całym świecie aukcji. Tymczasem w pierwszej niemieckiej aukcji, w której konkurowali wspólnie inwestorzy planujący budowę elektrowni wiatrowych z inwestorami planującymi budowę farm fotowoltaicznych, całe wsparcie zgarnęli ci drudzy.
12.04.2018r. 14:01

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Bloomberg policzył, że w pierwszym kwartale 2018 r. wartość globalnych inwestycji w odnawialne źródła energii sięgnęła 61,1 mld dolarów. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku spadła wartość inwestycji w energetyce słonecznej, wzrosła natomiast w energetyce wiatrowej.
12.04.2018r. 10:34

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, europejskie stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope wydało komunikat dotyczący ostatnich informacji na temat możliwego rozwoju morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego.
12.04.2018r. 10:24

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, brytyjski operator systemu elektroenergetycznego National Grid sygnalizuje, że latem może narzucać ograniczenia w produkcji energii z konwencjonalnych elektrowni. W brytyjskim systemie elektroenergetycznym wyraźnie maleje zapotrzebowanie na energię z systemu przesyłowego, ponieważ w coraz większym stopniu jest ono zaspokajane generacją z rozproszonych źródeł OZE.
12.04.2018r. 10:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, amerykański oddział włoskiego koncernu energetycznego Enel pozyskał kolejnych dużych klientów na zakup energii z odnawialnych źródeł energii, które buduje w USA. - Dzięki umowom PPA nasi klienci zyskują dostęp do konkurencyjnej kosztowo czystej energii, która wspiera ich cele w zakresie OZE i która pozwala im również realizować biznesowe cele, a w zamian Enel jest w stanie utrzymać długookresową stabilność przychodów - komentuje Antonio Cammisecra z Enel Green Power.
12.04.2018r. 09:00

W Grupie Energa rozpoczęto kompleksową modernizację 100-letniej elektrowni wodnej w Borowie. Hydroelektrownia zostanie wyposażona w wysokosprawną turbinę o mocy 0,7 MWe i nowe urządzenia elektroenergetyczne. Instalacje mają poprawić efektywność produkcji energii elektrycznej oraz usprawnienie eksploatacji.
11.04.2018r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, norweski koncern energetyczny Statkraft potwierdził podpisanie umowy na zakup energii z ogromnej elektrowni fotowoltaicznej, która powstanie w Hiszpanii poza rządowym systemem wsparcia.
11.04.2018r. 12:51

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Calyxo, niemiecki producent modułów fotowoltaicznych w cienkowarstwowej technologii CdTe, wystąpił o sądową ochronę przed wierzycielami i przydzielono mu administratora, który ma zająć się restrukturyzacją jego biznesu.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE