ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.06.2019r. 10:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński deweloper odnawialnych źródeł energii, European Energy A/S, złożył zamówienie na moduły fotowoltaiczne wykonane w zdobywającej rynek fotowoltaiczny technologii dwustronnej. Takie moduły zostaną zastosowane na farmach PV o mocy kilkudziesięciu MW, które powstaną w Danii.
26.06.2019r. 10:37

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w wyniku rozstrzygniętej przed kilkoma dniami aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej we Francji, powstanie farma wiatrowa o mocy 600 MW. Teraz regulator francuskiego rynku energetycznego podał więcej szczegółów na temat tego projektu, informując m.in. o uzyskanej cenie za energię czy o wielkości planowanych turbin.
26.06.2019r. 10:21

Od 3 lipca br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. Polska Geotermia Plus. Na wsparcie geotermalnych inwestycji zarezerwowano 300 mln zł dotacji i tyle samo pożyczek.
26.06.2019r. 08:10

Jak pokazują dane Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w ubiegłym roku w Polsce powstało 28,36 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 173 MW. Ich liczba ma radykalnie wzrosnąć po uruchomieniu programu Energia Plus, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie upustów. Projekt nowelizacji ustawy o OZE, który rozszerza status prosumenta o małe i średnie firmy, zyskał wczoraj akceptację rządu. Teraz zajmie się nim Sejm.
26.06.2019r. 05:46

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje nowe programy wsparcia dla samorządowych inwestycji energetycznych - czytamy w "Gazecie Prawnej".
26.06.2019r. 05:43

Jednym z popularniejszych megatrendów na rynku energetycznym są umowy PPA (ang. Power Purchase Agreement), po które coraz częściej sięgają wytwórcy źródeł rozproszonych oraz odbiorcy energii, tacy jak właściciele fabryk czy sieci handlowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
25.06.2019r. 14:20

W przyjętym we wtorek przez rząd projekcie ustawy o OZE pojawiły się nowe propozycje dotyczące tworzenia spółdzielni energetycznych. Poprawkę o spółdzielniach do projektu, przygotowanego przez Ministerstwo Energii zgłosił resort rolnictwa.
25.06.2019r. 13:04

Rząd przyjął we wtorek tzw. pakiet prosumencki, zawarty w projekcie noweli ustawy o OZE autorstwa ME. Pakiet rozszerza status prosumenta na małe i średnie firmy - poinformowało PAP Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
25.06.2019r. 09:44

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz zapewniła, że dzisiaj Rada Ministrów zakończy prace nad nowelizacją ustawy o OZE. Na ostatnim etapie rządowych prac nad jej projektem uwzględniono regulacje obejmujące segment prosumencki, które są efektem działań międzyresortowego zespołu ds. energetyki prosumenckiej kierowanego przez Emilewicz. Najnowsza nowelizacja ma jednak przede wszystkim umożliwić skorzystanie ze wsparcia segmentowi większych instalacji OZE dzięki odblokowaniu możliwości przeprowadzenia tegorocznych aukcji.
25.06.2019r. 09:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, norweski koncern paliwowy Equinor i arabski fundusz Masdar podpisali umowę na sprzedaż całej produkcji z pierwszej farmy wiatrowej na morzu, w której wiatraki nie są na stałe przymocowane do morskiego dna.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE