ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.10.2018r. 00:33

- Rozwój OZE w grupie Energa jest na wysokim poziomie, gdyż aż 60 proc. energii elektrycznej wytwarzane jest w tego typu źródłach. Koreluje to z założeniami strategii grupy uwzględniającej rozwój OZE - powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, p. o. prezesa zarządu Energi, podczas odbywającego się w Siedlcach IV Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego 2018.
18.10.2018r. 15:33

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dodatkowe środki w ostatnim konkursie na unijne dotacje na projekty związane z wytwarzaniem energii odnawialnej. Unijne fundusze trafią do kolejnych wielkopolskich gmin, poznańskiej uczelni, a także spółek realizujących naziemne farmy fotowoltaiczne związanych z deweloperem R.Power.
18.10.2018r. 15:25

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii ma niedługo zaprezentować projekt nowelizacji Prawa energetycznego, w którym ureguluje status instalacji służących do magazynowania energii elektrycznej. Na razie w polskim prawie znajdziemy jedynie definicje magazynów energii, ale różniące się od siebie. Brakuje ponadto zasad, które umożliwią wykorzystanie tej technologii w celu budowy stabilniejszego i elastycznego systemu elektroenergetycznego.
18.10.2018r. 13:50

Komisja Europejska i Breakthrough Energy podpisały protokół ustaleń w celu utworzenia Breakthrough Energy Europe (BEE) - wspólnego funduszu inwestycyjnego, który ma pomagać innowacyjnym europejskim przedsiębiorstwom w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek radykalnie nowych, czystych technologii energetycznych - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.10.2018r. 13:10

Ministerstwo Energii przewiduje, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu dotyczyć będą fotowoltaiki i zakłada, że w 2020 roku zainstalowane moce w fotowoltaice mogą przekroczyć 2 GW - poinformował Andrzej Kaźmierski, dyrektor departamentu energetyki odnawialnej i rozproszonej w resorcie energii.
18.10.2018r. 12:24

Węgiel, dostarczanie energii opartej na własnym surowcu, to bezpieczeństwo państwa w długim terminie, tak będzie przynajmniej przez 30 lat - podkreślił w czwartek Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
18.10.2018r. 10:48

Transformacja energetyczna i przeciwdziałanie zmianom klimatu to dla Unii Europejskiej wielkie wyzwanie gospodarcze i społeczne. Szczególnie, że w 41 regionach wspólnoty aktywnie wydobywa się węgiel. O tym jak dokonać zmian w europejskiej energetyce, by każdy na nich skorzystał mówili eksperci na spotkaniu zorganizowanym w Brukseli przez Politico oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej.
18.10.2018r. 10:14

Rynek magazynowania energii rozwija się w dwucyfrowym tempie. Eksperci firmy doradczej Deloitte, autorzy raportu "Supercharged: Challenges and opportunities in global battery storage markets", rosnącą popularność tego typu rozwiązań wiążą z dynamicznym spadkiem cen baterii oraz globalnym zwrotem w kierunku odnawialnych źródeł energii. Ich zdaniem w zapewnieniu ciągłości dostaw istotną rolę odgrywają także oparte o baterie magazyny energii oraz odpowiednia regulacja pracy systemów elektroenergetycznych.
17.10.2018r. 21:45

W polskiej ambasadzie w Paryżu odbyła się w środę debata na temat transformacji energetycznej, z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) i przed grudniową międzynarodową konferencją klimatyczną COP24 w Katowicach .
17.10.2018r. 15:41

Thomas Risk z Ambasady Danii w Polsce, przyznał, że oba kraje mają unikalną możliwość współpracy przy budowie morskich farm wiatrowych oraz gazociągu Baltic Pipe, który ma przesyłać gaz z szelfu na północy z Norwegii przez Danię - czytamy w BiznesAlert.pl.



cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE