ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ: Liczba prosumentów przekroczyła 650 tys. w II poł. lipca
20.07.2021r. 18:00

Liczba prosumentów prawdopodobnie przekroczyła 650 tys. w II poł. lipca br., poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

"Z końca maja [....] to jest 566 308 instalacji. Biorąc pod uwagę miesięczne przyrosty, które jesteśmy w stanie zaobserwować z wcześniejszych okresów, mogę powiedzieć, że prawdopodobnie w tej chwili, w II połowie lipca jest to ponad 650 tys." - powiedział Zyska podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.

"Widać spektakularny przyrost rozwoju ruchu prosumenckiego i tych instalacji, [....] które też służą zasilaniu naszych domowych instalacji" - dodał.

Przypomniał, że na koniec maja moc zainstalowana w samych instalacjach prosumenckich wynosiła 3 694 MW, a wszystkie instalacje w Polsce z dużymi, tzw. zeroemisyjnymi źródłami energii i farmami fotowoltaicznymi to 4 973,1 MW.

"W tej chwili jest to na pewno dużo więcej. Czekamy na aktualne dane z Agencji Rynku Energii" - dodał.
Według danych Agencji Rynku Energii na koniec maja 2021 r. moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wyniosła 4 973,1 MW. Oznacza to wzrost o 119,8% w stosunku do maja 2020 r. Natomiast przez cały maj 2021 r. moc instalacji fotowoltaicznych zwiększyła się o 240,3 MW.

Stan mocy elektrycznej zainstalowanej dla wszystkich rodzajów źródeł (konwencjonalnych i odnawialnych) wzrósł w maju do 52,2 GW, w tym dla OZE 13,6 GW (26%).Czytelnicy CIRE przed chwilę czytali również

Produkcja OZE

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE