ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ScottishPower i Shell chcą zbudować na wodach Wielkiej Brytanii duże pływające farmy wiatrowe
19.07.2021r. 06:00

ScottishPower i Shell połączyły siły, aby ubiegać się o rozwój pierwszych na świecie na dużą skalę pływających morskich farm wiatrowych w północno-wschodniej Szkocji. Proponowane projekty mają pomóc w dekarbonizacji Wielkiej Brytanii i wesprzeć ekologiczne ożywienie gospodarcze.
Firmy przedstawiły Crown Estate Scotland - publicznej korporacji odpowiedzialnej za zarządzanie gruntami (także dna morskiego) i nieruchomościami w Szkocji - plany dotyczące szeregu dużych pływających morskich farm wiatrowych w ramach ostatniej rundy leasingu obejmującej takie projekty (ScotWind Leasing). Ma to umożliwić budowę pływających instalacji wiatrowych o łącznej mocy do 10 GW na powierzchni 12,8 km kw.

Pływające turbiny, które nie mają stałych fundamentów podwodnych, są stosunkowo nową technologią, która ma odegrać kluczową rolę w rządowym planie boomu morskiej energetyki wiatrowej, ponieważ może być rozwijana na obszarach o bardzo głębokich wodach, gdzie tradycyjne morskie farmy wiatrowe nie mogą powstać.

Oczekuje się, że nowe przedsięwzięcie będzie bazować na osiągnięciach ScottishPower jako jednego z największych deweloperów morskich elektrowni wiatrowych w Wielkiej Brytanii oraz na wieloletnim doświadczeniu Shella w pracy na wodach Morza Północnego.
Przewiduje się, że Crown Estate Scotland ogłosi wyniki ScotWind Leasing na początku 2022 r.

Zapraszamy, to też ciekawy temat
Redakcja CIRE
ScottishPower, NS Energy , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE