ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

IEO potwierdził, że na polskim rynku fotowoltaiki Columbus jest liderem
17.06.2021r. 17:00

W 2020 r. Columbus Energy miał największy udział w rynku mikroinstalacji. Firma była też drugim z kolei udziałowcem w rynku instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW. Takie dane udostępnił Instytut Energetyki Odnawialnej w najnowszym badaniu statystycznym.
Udział Columbus Energy wśród firm objętych badaniem w 2020 r. wyniósł 27,76 proc., co oznacza, że firma kolejny rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Łączna moc w wykonanych mikroinstalacjach fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV w 2020 r. wyniosła: 418 MW. Z kolei udział Columbus w instalacjach powyżej 50 kW wyniósł 16,85 proc., co daje mu drugie miejsce w rankingu. Łączna moc wykonanych instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW w 2020 r. wyniosła 212 MW.To wielka satysfakcja, że po raz kolejny otrzymujemy palmę pierwszeństwa na rynku mikroinstalacji. Jesteśmy też drugim w Polsce podmiotem pod względem mocy zainstalowanej w instalacjach powyżej 50 kW. To oznacza, że realizowana przez nas strategia i podejmowane decyzje przekładają się na realne wyniki, potwierdzone w zainstalowanej mocy - komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.
W przeprowadzonym przez IEO badaniu rynku fotowoltaicznego w Polsce w 2020 r. wzięło udział 60 firm. W większości są to firmy funkcjonujące w branży PV od co najmniej kilku lat, o ugruntowanej pozycji, mające znaczące udziały w rynku fotowoltaicznym. Prowadzą one działalność w różnym zakresie m.in. instalowania, projektowania, dystrybucji oraz produkcji modułów i komponentów.
Redakcja CIRE , CIRE.PL
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE