ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ignitis konsoliduje działalność związaną z OZE
12.06.2021r. 05:00

Zarząd Ignitis Group zatwierdził konsolidację spółek zależnych grupy zajmujących się czystą pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych w jeden podmiot - spółki o nazwie Ignitis Renewables.
Grupa skonsoliduje swoją działalność w zakresie energetyki wiatrowej i słonecznej, odpadów oraz biopaliw w nowej spółce, będącej w 100 proc. zależną od Ignitis Group.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód i przeprowadzeniu uzgodnień, udziały UAB Kauno Kogeneracine Jegaine, UAB Vilniaus Kogeneracine Jegaine i Tuuleenergia Osauhing zostaną sprzedane Ignitis Renewables, która będzie również zarządzać nowymi projektami w zakresie energii odnawialnej rozwijanymi dotychczas przez te spółki.

Po reorganizacji, segment hydroenergetyki (Kowno HPP i Kruonis PSHP), pozostanie odrębnym podmiotem prawnym.

Oczekuje się, że wartość aktywów zarządzanych przez Ignitis Renewables wyniesie 750 mln euro.
Konsolidacja biznesów z zakresu energetyki odnawialnej Ignitis Group pozwoli zapewnić bardziej konkurencyjną, elastyczną i efektywną realizację "zielonych" projektów, wzmocnić możliwości finansowe Ignitis Renewables oraz rozwinąć i poszerzyć kompetencje.

Posunięcie to przygotuje również Grupę do systemowej realizacji rotacji aktywów określonej w "Planie strategicznym" grupy na lata 2021-2024 poprzez sprzedaż części akcji (do 49 proc.), ukończonych projektów w celu odzyskania kapitału i pozyskania premii.

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży
renews.biz , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE