ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Polenergii chce pozyskać 675 mln zł z pierwszej emisji w ramach kapitału docelowego
12.06.2021r. 06:00

Zarząd Polenergii zakłada, że w ciągu sześciu miesięcy od daty walnego zgromadzenia, które zdecyduje o upoważnieniu zarządu do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, dojdzie do pierwszej emisji akcji o wartości ok. 675 mln zł - poinformowała Polenergia w komunikacie.
Zarząd Polenergii, korzystając z upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, będzie mógł dostosować termin i wielkość emisji do aktualnych warunków rynkowych i potrzeb spółki.

"Zarząd oczekuje, że pierwsza emisja akcji w ramach kapitału docelowego odbędzie się w ciągu 6 miesięcy od daty ZWZA. Zarząd oczekuje pozyskania środków w wysokości około 675 mln zł z pierwszej emisji akcji w ramach kapitału docelowego, przy czym kwota ta może ulec zmianie w zależności od potrzeb inwestycyjnych spółki" - napisano w komunikacie.

"Pozyskanie finansowania pozwoli w szczególności na pokrycie potrzeb inwestycyjnych wynikających z realizacji strategii grupy Polenergia na lata 2020-2024, w tym budowę nowych farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych, dalszy rozwój projektów offshore, a także inwestycje w energetykę rozproszoną i elektromobilność" - dodano.

Pod koniec maja Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings zażądały umieszczenia w porządku obrad WZ spółki zwołanego na 18 czerwca m.in. projektu uchwały w sprawie upoważnienia zarządu do emisji maksymalnie 21,43 mln akcji po cenie 47 zł.
Projekt uchwały zakłada możliwość wyłączenia prawa poboru.

Jak podano w uzasadnieniu, celem podjęcia przez najbliższe walne zgromadzenie spółki uchwały o ustanowieniu kapitału docelowego, uchwały o zmianie statutu oraz uchwały o przyznaniu uprawnień osobistych, jest umożliwienie realizacji uzgodnień pomiędzy Mansa i BIF IV, dotyczących m.in. zmiany zasad ładu korporacyjnego spółki oraz jej dokapitalizowania.

Według danych z ostatniego raportu kwartalnego spółki, Mansa Investments posiada 51,6 proc. jej akcji, a BIF IV Europe Holdings 22,8 proc.

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży
Redakcja CIRE ,
PAP


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE