ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Photon Energy przewiduje, że EBITDA do '24 wzrośnie pięciokrotnie
10.06.2021r. 09:00

Photon Energy przewiduje, że jego EBITDA do 2024 roku wzrośnie pięciokrotnie w porównaniu do 2020 roku. Spółka planuje zwiększyć moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych z aktualnych 74,7 MWp, do co najmniej 600 MWp - poinformowała spółka w strategii na lata 2021-2024.
Spółka zamierza zwiększyć portfel projektów fotowoltaicznych w przygotowaniu do 1,5 GWp oraz rozbudować portfolio elektrowni obsługiwanych w ramach segmentu O&M (obsługa i utrzymanie ruchu instalacji) do 1,0 GWp.

Photon Energy podał, że kluczowymi filarami strategii jest rozbudowa portfolio aktywów fotowoltaicznych wytwarzających czystą energię elektryczną, budowa powtarzalnych strumieni przychodów w ramach zintegrowanego modelu biznesowego, rozwój potencjału w ramach Photon Water ze szczególnym naciskiem na rozwiązanie problemu, jakim jest wzrost zanieczyszczenia wód gruntowych PFAS.

"Zakładamy, że rozwój własnych mocy wytwórczych będzie napędzany rosnącą liczbą projektów fotowoltaicznych, rozwijanych we własnym zakresie lub poprzez akwizycje. Nie wykluczamy ponadto współpracy z partnerami. Zabezpieczenie praw do projektów fotowoltaicznych i aktywny udział w pracach deweloperskich już na początkowych etapach rozwoju zapewnią nam pełną kontrolę nad przedsięwzięciami, optymalizację ekonomiczną, a w efekcie i maksymalizację stopy zwrotu z inwestycji" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Georg Hotar.

Cele strategiczne Photon Energy zamierza sfinansować z przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, sprzedaży praw do projektów, refinansowania projektów, wpływów z obligacji, a także sprzedaży posiadanych akcji własnych. Zadłużenie ma być utrzymane na takim poziomie, aby wskaźnik kapitałów własnych był na poziomie powyżej 25 proc. przez okres realizacji strategii.
W celu zapewnienia finansowania niezbędnego do realizacji strategii, zarząd zamierza zaoferować inwestorom do 7 mln posiadanych akcji własnych, wycenianych obecnie na ok. 18 mln euro.

Wpływy ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na inwestycje w przygotowanie nowych projektów fotowoltaicznych oraz wykonanie projektów doprowadzonych do fazy "gotowości do budowy".


Od kilku dni trwa gorąca dyskusja na CIRE
Redakcja CIRE ,
PAP


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE