ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Holandia. Panele słoneczne zakłócają komunikację między służbami ratowniczymi
03.06.2021r. 20:00

Coraz popularniejsze panele słoneczne stanowią zagrożenie dla komunikacji między służbami ratunkowymi, takimi jak policja i straż pożarna - ostrzega rządowa agencja Telecom w raporcie opublikowanym w czwartek.
Dziennik "Financieele Dagblad" informuje w czwartek o raporcie agencji Telecom, regulatora holenderskiego rynku telekomunikacyjnego, z którego wynika, że części paneli na dachach regularnie powoduje "poważne zakłócenia i awarie" systemu komunikacji C2000 używanego przez służby ratownicze.

"Problem jest coraz poważniejszy, albowiem liczba paneli słonecznych w Holandii wciąż rośnie" - zaznaczono w raporcie Telecomu.

"Jeśli nic z tym nie zrobimy, to ryzyko problemów komunikacyjnych między policją a strażą pożarną będzie się pogłębiać" - mówi FT Erik Lucas z Telecom.

"Mamy problemy ze stu antenami C2000" - wskazał Lucas w rozmowie z "Financieele Dagblad". "To sporo, bowiem cały system składa się z ok. sześciuset lokalizacji" - dodał.
Johan Jongbloed, dyrektor Association for Experimental Radio Research powiedział dziennikowi, że problemy z panelami słonecznymi są tak duże m.in. ze względu na fakt, że są one włączone przez cały dzień i mogą powodować zakłócenia na stosunkowo dużym obszarze.

"Promieniowanie z paneli słonecznych jest powodowane głównie przez komponenty optymalizujące zasilanie z paneli, w tym falowniki" - wyjaśnił Jongbloed.

Przedstawiciel firmy SolarEdge, lidera dostaw falowników do paneli słonecznych w Holandii, twierdzi, że krajowy system C2000 jest bardzo wrażliwy na impulsy zewnętrzne. "Problemy wystąpiły w kilkudziesięciu lokalizacjach, ale są już rozwiązywane" - cytuje jego słowa holenderska gazeta.

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka ,
PAP


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE