ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Australia: Kampania zachęcająca obiekty sportowe do korzystania z energii słonecznej
04.05.2021r. 10:38

Australian Conservation Foundation rozpoczęła nową kampanię mającą na celu zainspirowanie obiektów sportowych i klubów do wykorzystania energii słonecznej.
Szczegółowe nowe badanie przeprowadzone przez UNSW School of Photovoltaic & Renewable Energy Engineering (SPREE) na zlecenie Australian Conservation Foundation pokazuje, że energia słoneczna zainstalowana na dachach głównych stadionów sportowych i centrali związków sportowych może wygenerować około 20000 megawatogodzin czystej energii rocznie.

Dyrektor Australian Conservation Foundation Campaigns (ACF) Paul Sinclair powiedział, że "globalne ocieplenie, napędzane głównie spalaniem paliw kopalnych, takich jak węgiel i gaz, wysusza tereny sportowe, zakłócając wydarzenia i zwiększając zagrożenie dla zdrowia graczy".

Raport ACF wpisuje się w trend określania korzyści, które mogą się kumulować, gdy całe branże lub stowarzyszenia podejmą wyzwanie dekarbonizacji. W zeszłym tygodniu były to lotniska kontrolowane przez władze federalne teraz sportowe obiekty i kluby.

Niektóre z miejsc, które mają być w 100 proc. zasilane czystą energią do 2030 roku to AFL Metricon Stadium, Sydney Cricket Ground (z miejscem na 1 MW generacji) i siedziba Darwin Football NT, która może wkrótce wystartować pod lampami zasilanymi przez 406 kilowatów fotowoltaiki.
Dodatkowa, wysokopoziomowa ocena potencjału słonecznego klubów regionalnych i lokalnych w całym AFL, krykiecie i piłce nożnej wykazała około 400 metrów kwadratowych realnej, ale jeszcze niewykorzystanej powierzchni dachowej na obiektach klubowych.

ACF zakontraktował Australijską Fundację Energii na zapewnienie 75 bezpłatnych sesji coachingowych dotyczących energii dla klubów sportowych, które pomogą im opracować uzasadnienie biznesowe dla instalacji słonecznej.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?
www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE