ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eesti Energia podpisuje umowę PPA na zakup największego wolumenu energii elektrycznej w krajach bałtyckich
19.04.2021r. 06:00

Estońska państwowa grupa energetyczna Eesti Energia podpisała z duńskim European Energy umowę PPA na zakup energii na 3,8 TWh rocznie w ciągu dekady rozpoczynającej się w 2023 r.
Zawarta umowa PPA jest, jak dotąd, rekordową pod względem sprzedawanego wolumenu energii elektrycznej w krajach bałtyckich, który od 2023 r. będzie opiewał na 3,8 TWh rocznie.

Energia elektryczna będzie pochodzić z elektrowni wiatrowych zbudowanych przez European Energy na Litwie i wykorzystywana w krajach bałtyckich do zaopatrywania konsumentów Eesti Energia.

Eesti Energia zamierza dotrzeć do 1 mln klientów w regionie Morza Bałtyckiego do 2024 r.
W 2020 r. Eesti Energia sprzedała 7,8 TWh (-9,3 proc. rdr), w tym 7 TWh na rynku detalicznym. Sprzedaż detaliczna była realizowana głównie w krajach bałtyckich (3,9 TWh w Estonii, 981 GWh na Łotwie, 1,4 TWh na Litwie), w Polsce (582 GWh), Finlandii (31 GWh) i Szwecji (29 GWh).

"To kolejna przełomowa transakcja, która pomaga naszym klientom w krajach bałtyckich szybciej wdrożyć zieloną transformację, wybrać energię odnawialną i ustalić koszty energii elektrycznej w bardzo dobrej cenie" - powiedział przedstawiciel Eesti Energia.

Czytaj również:

Zapraszamy do branżowych dyskusji
 • ANALIZY ENERGETYCZNE - ciekawe dyskusje branżystów
 • PALIWA - informacje i nowe projekty
 • CIEPŁOWNICTWO - kogeneracja, system i przyszłość branży

 • www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
  Enerdata, Power Technology , CIRE.PL

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  FOTOWOLTAIKA

  POMPY CIEPŁA  cire
  ©2002-2021
  Agencja Rynku Energii S.A.
  mobilne cire
  IT BCE