ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka: Polska przyspiesza transformację klimatyczną, aby osiągać założone cele zgodnie z ustalonymi terminami
23.03.2021r. 22:09

Polska przyspiesza swoją transformację energetyczną, aby w ustalonych terminach osiągnąć cele klimatyczne - mówił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas sesji Ministerial on Climate Action pt. "Drogi do realizacji Porozumienia paryskiego poprzez solidarność i współpracę".
Jak poinformowało ministerstwo, Michał Kurtyka wziął udział w piątej sesji Ministerial on Climate Action (MoCA). Tegoroczne spotkanie zatytułowane "Drogi do realizacji Porozumienia paryskiego poprzez solidarność i współpracę" poświęcono kwestiom związanym z przygotowaniem i implementacją krajowej polityki klimatycznej, pomocy międzynarodowej oraz oczekiwaniom co do wyników COP26 - czytamy.

Podczas swojego wystąpienia, szef resortu nawiązał do ustalonego podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r., tzw. Katowice Rulebook, czyli zestawu przepisów, które umożliwią implementację Porozumienia paryskiego - podano.

"Po przyjęciu Katowice Rulebook priorytetem politycznym w multilateralnej współpracy klimatycznej stały się działania krajowe. Polska przyspiesza swoją transformację energetyczną, aby w ustalonych terminach osiągnąć NDC i europejskie cele klimatyczne" - powiedział, cytowany w komunikacie Kurtyka.

Dodał, że przyjęta niedawno Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku (PEP2040) przedstawia kompleksową wizję odbudowy i transformacji sektora energetycznego.

Według szefa resortu klimatu, dzięki PEP2040 nasz kraj wstępuje na drogę do neutralności klimatycznej.
"Transformacja zapoczątkuje zmiany modernizacyjne dla całej gospodarki. Chcemy rozwijać nasz potencjał energetyczny przy pomocy wszystkich dostępnych technologii niskoemisyjnych - jądrowej, słonecznej, wiatrowej i wodorowej" - wskazał minister.

"Będziemy też inwestować w bezemisyjny transport, a także podnosić standardy dla budownictwa" - dodał.

Spotkaniu MoCA przewodniczą Unia Europejska, Kanada i Chiny. Ministerial on Climate Action organizowane jest od 2017 r., czyli od czasu zawieszenia inicjatywy Major Economies Forum (MEF) przez USA. W tym roku spotkaniu po raz pierwszy przewodniczą Chiny.

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn ,
PAP


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sceptyk 24.03.2021r. 16:11
Realizując PEP 2040 w obecnym kształcie Pan Minister rzeczywiście osiągnie zero emisji CO2, pod warunkiem, że będzie prąd i ciepło (w miarę...) jeśli będzie słońce i wiatr. A jak będzie flauta i chmury- będzie zimno i ciemno. A, no jest jeszcze w rezerwie gaz ziemny, ale za niego trzeba płacić i za gaz i za CO2.
O wodorze nie ma co wspominać, bo z atomu go i tak nie wytworzymy,a z wiatraków i PV też nie da rady bo i mocy będzie za mało i magazynów energii też nie będzie, a jak będą, to i wodór i energia z magazynów będzie w granicach 600-1000 zł/MWh, a ciepło -powyżej 100 zł/GJ - i to bez przesyłu !
Jeśli Pan Minister ma inne wyliczenia - to powinien je ujawnić !
ODPOWIEDZ
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE