ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Włochy dążą do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 60 proc. do 2030 r.
15.03.2021r. 06:48

Włochy zamierzają zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych (GHG) o ok. 60 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. po wykorzystaniu 80 mld euro funduszy UE na transformację energetyczną w ciągu najbliższych pięciu lat. Aby przyspieszyć dekarbonizację kraj planuje dodać 40 GW mocy w źródłach odnawialnych do 2050 r.
Zgodnie z krajowym planem na rzecz energii i klimatu, Włochy dążą obecnie do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych dla wszystkich sektorów ETS o 43 proc. i dla wszystkich tych nieobjętych systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2 o 33 proc. do 2030 r. (w porównaniu z 2005 r.).

Odpowiadałoby to ogólnej redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r.
W grudniu 2020 r. Rada Europejska zatwierdziła wiążący ogólnounijny cel redukcji netto emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 r. w porównaniu z 1990 r.

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Enerdata , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE