ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK sprzedał Polkomtelowi energię z farmy PV za ok. 300 mln zł
14.03.2021r. 08:00

Polkomtel, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, zawarł umowę z PAK-PCE Fotowoltaika na zakup całej produkcji energii wytworzonej przez farmę fotowoltaiczną o docelowej mocy 70 MWp - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie. Wartość umowy przez okres 15 lat może wynieść ok. 300 mln zł.
Farma fotowoltaiczna należąca do PAK powstaje na rekultywowanych terenach powydobywczych zlokalizowanych w miejscowości Brudzew. Za jej budowę odpowiedzialne jest konsorcjum firm, w skład którego wchodzi Esoleo, której większościowym udziałowcem jest Cyfrowy Polsat.

Umowa PPA zawarta została na okres 15 lat z możliwością przedłużenia przez Polkomtel o kolejne 5 lat i zawiera określoną cenę sprzedaży, która będzie waloryzowana o wskaźnik inflacji począwszy od 2023 r.

Przy założeniu aktualnie prognozowanych wskaźników inflacji, łączna wartość 15-letniego zobowiązania Polkomtela wynikającego z umowy PPA wyniesie ok. 300 mln zł.
"Podpisanie umowy PPA wynika z zainteresowania Polkomtela zabezpieczeniem długoletnich dostaw energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na potrzeby własne oraz na potrzeby odsprzedaży do klientów, w szczególności w segmencie B2B, dla których aspekt środowiskowy systematycznie zyskuje na znaczeniu" - napisano w komunikacie.

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka ,
PAP

Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: odnawialny 15.03.2021r. 11:47
modelowo
ODPOWIEDZ
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE