ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocean Winds i Terna Energy opracują projekty morskich pływających farm wiatrowych na wodach Grecji
05.03.2021r. 16:18

Ocean Winds, spółka joint venture (50:50) pomiędzy hiszpańskim EDP Renewables i francuskim Engie. połączył siły z Terna Energy - grecką firmą zajmującą się energetyką odnawialną, aby wspólnie rozwijać projekty pływających morskich farm wiatrowych w Grecji.
Firmy podpisały umowę o współpracy w celu opracowania projektów o łącznej mocy ponad 1,5 GW.

Wcześniej dla swoich projektów, firmy wspólnie określiły najbardziej odpowiednie obszary na wodach greckich Morza Śródziemnego.
"Monitorowaliśmy solidne podstawy greckiego rynku offshore i jego potencjał, aby stać się jednym z najważniejszych graczy na Morzu Śródziemnym. Ambitne cele w zakresie odnawialnych źródeł energii, doskonałe warunki wietrzne, rosnąca dostępność sieci oraz silna tradycja przemysłowa i morska, to tylko niektóre z kluczowych elementów potwierdzających atrakcyjność rynku" - powiedział Spyros Martinis, dyrektor generalny Ocean Winds.

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE