ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier przedstawił szczegóły Krajowego Planu Odbudowy
26.02.2021r. 17:39

Premier RP Mateusz Morawiecki oraz ministrowie jego rządu ogłosili rozpoczęcie konsultacji Krajowego Planu Odbudowy, który ma posłużyć przekazaniu wsparcia unijnego na projekty polskie mające odbudować gospodarkę. Z tego ponad 25 mld zł ma trafić na transformację energetyczną - informuje "BiznesAlert.pl".
Do 30 kwietnia rząd chce przekazać Krajowy Plan Odbudowy do Komisji Europejskiej. Konsultacje skończą się 2 kwietnia. Negocjacje z Komisją mają trwać "dwa-trzy miesiące".

Krajowy Plan Odbudowy opiera się na pięciu filarach: odbudowa konkurencyjności polskiej gospodarki, cyfryzacja, sprawny sektor zdrowia, mobilna, inteligentna Polska, transformacja energetyczna.

"Czwarty filar (mobilna, inteligentna Polska - przyp.red.), to wsparcie niskoemisyjnego transportu między miastami, wsparcie kolei. To coś, co dzisiaj jest niezwykle ważne w przypadku inwestycji rozwojowych" - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.
"Filar piąty, to zmiany w zakresie klimatu na które musimy odpowiedzieć, czyli transformacja energetyczna. To są dodatkowe środki, które musiałyby i tak zostać wydane. Inwestycje w zieloną gospodarkę pomogą budować konkurencyjność Polski" - dodał premier.
Premier przedstawił dotacje Krajowego Planu Odbudowy warte łącznie 108 mld zł: 18,7 mld zł na odporność i konkurencyjność gospodarki, 19,2 mld zł na efektywność, dostępność i jakość ochrony zdrowia, 28,6 mld zł na zieloną i inteligentną mobilność, 27,4 mld zł na zieloną energię i zmniejszenie energochłonności oraz 13,7 mld zł na transformację cyfrową - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 27.02.2021r. 11:23
Chyba najbardziej ucierpiało hotelarstwo, wypoczynek i rozrywka. Zatem więcej ludzi do hoteli napędzi budowa wyższych wiatraków, cyfryzacja i niskoemisyjność. Nie na darmo wybrałem nick "zgryźliwy". Ale mi się zdaje, że administracyjne utworzenie kilku długich weekendów i koordynacja ich ze szkolnictwem dałaby efekt równie dobry. A także wprowadzenie innych grafików pracy w handlu. Bo co trzeci cały weekend wolny daje większą szansę na wyjazd, niźli każda niedziela wolna. Bo nie wyjedziesz na weekend, gdy pracujesz w sobotę do 23:00. Szkoły z ich konferencjami w piątki wieczorem również wycinają nauczycieli z wyjazdów...
ODPOWIEDZ

Autor: xyz 01.03.2021r. 08:30
wydaje mi się, że w skali kraju po-pandemicznego, priorytety wydatkowe powinny być inaczej rozłożone. Choć mówię to wbrew interesom swojej branży, jaki jest sens dofinansowywania działań, które siłą rzeczy muszą się zadziać? Mówię tu np. o wymianie liczników na inteligentne, o których ostatnio mówił minister Naimski. Czy naprawdę nie znalazły się w kraju bardziej potrzebujące branże i biznesy, od operatorów elektroenergetycznych, którzy i tak mają przychód regulowany? Czy turystyka, gastronomia i dziesiątki, jak nie setki innych branż i setki tysięcy przedsiębiorstw nie powinny mieć priorytetowego dostępu do środków z KPO?
ODPOWIEDZ

Autor: liczyk 01.03.2021r. 17:34
co to za szczegóły?
w księgowości podaje się liczby co do grosza!
ODPOWIEDZ
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE