ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PGE komentuje podpisanie przez Prezydenta ustawy offshore
22.01.2021r. 15:51

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski odniósł się w swoim komentarzu do podpisanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.

Komentarz Prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego do podpisania przez Prezydenta PR ustawy offshore

"Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest jednym z filarów transformacji energetycznej Polski, jak również nowej strategii Grupy Kapitałowej PGE, która zakłada oddanie do użytku aż 2,5 GW nowych mocy w offshore do 2030 r. z perspektywą ponad 6 GW mocy w 2040 r. Co niezwykle ważne w odbudowie polskiej gospodarki w dobie pandemii, nowe rozwiązania przyczynią się do powstania znacznego programu inwestycyjnego w Polsce o wartości nawet do 160 mld zł.

Odnosi się on nie tylko do firm inwestujących w morskie farmy wiatrowe, ale także da konieczny impuls lokalnemu łańcuchowi dostaw i krajowemu przemysłowi w sektorze związanym z budową i obsługą morskich farm wiatrowych, np. polskim portom.
Stąd też, z dużym uznaniem, przyjmujemy sprawne procedowanie ustawy, które było konieczne ze względu na napięty harmonogram złożenia wniosków w ramach pierwszej fazy wsparcia i zachowania jej zgodności z prawem unijnym.

Po jednomyślnym przyjęciu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych w Senacie i podpisaniu jej przez Prezydenta RP, oczekujemy teraz na zaakceptowanie polskiego systemu wsparcia dla źródeł offshore przez Komisję Europejską."

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: zet 22.01.2021r. 16:26
2,5 GW w 2030? Coś mu się pomyliło.
ODPOWIEDZ

Autor: P.S. 22.01.2021r. 19:24
Prezes zamiast wziąć się do rozpracowania logistyki realizacji planów to traci czas na komentowanie ustawy.
ODPOWIEDZ

Autor: algas 23.01.2021r. 10:32
Prezes PGE który wyrasta na czołowego managera "dobrej zmiany" nie musi być "pliszką. Przygotował te... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ

Autor: Użytkownicy energii 23.01.2021r. 23:03
Zakończony proces legislacyjny to dopiero regulamin do możliwości startu w europejskiej sztafecie budowy morskich... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE