ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pięć państw UE opowiedziało się za promocją jedynie wodoru zielonego
24.12.2020r. 13:55

Austria, Dania, Hiszpania, Luksemburg i Portugalia opowiedziały się za promocją jedynie wodoru zielonego wytwarzanego z energii ze źródeł odnawialnych w celu ograniczenia możliwości finansowania infrastruktury gazowej, na które liczy Polska pragnąca używać tego paliwa z różnych źródeł - informuje "BiznesAlert.pl".
Unia Europejska uruchomiła inicjatywę wodorową Important Project of Common European Interest (IPCEI) podpisaną przez 23 kraje europejskie, w tym Norwegię, które chcą inwestować w rozwój gospodarki wodorowej. Zyskała ona poparcie między innymi Polski i Niemiec. IPCEI pozwoli finansować badania wykorzystania wodoru oraz infrastrukturę transgraniczną pozwalającą go wykorzystać.

Sygnatariusze listu obawiają się, że zgoda na pozyskiwanie wodoru z różnych źródeł, a nie jedynie z wykorzystaniem OZE, pozwoli na dalsze wykorzystanie infrastruktury gazowej (wodór niebieski) albo elektrowni jądrowych (wodór fioletowy) - czytamy w "BiznesAlert.pl".
EurActiv.com , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: max 28.12.2020r. 08:46
Mamy przykład totalnej głupoty. Niech te kraje wprowadzają sobie Wodór na własny koszt. Nie ma bardziej niewydajnego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: fizyczny 28.12.2020r. 16:57
energia ze słońca w tym wodór nie jest paliwem odnawialnym
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 28-12-2020r. 20:23 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE