ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg badania EY wodór i sztuczna inteligencja pozwolą w przyszłości stabilizować OZE
25.11.2020r. 08:18

Według najnowszego badania EY wodór i sztuczna inteligencja pozwolą w przyszłości stabilizować Odnawialne Źródła Energii. Niemcy apelują o współpracę europejską na rzecz wodoru i magazynów energii. To szansa na uniezależnienie od Chin i współpracę amerykańsko-europejską - czytamy w BiznesAlert.pl.
EY ustaliło, że wodór i sztuczna inteligencja odegrają kluczową rolę przy stabilizacji sieci przesyłowych, które mają do czynienia z szybkim wzrostem mocy ze źródeł odnawialnych. Możliwość przekształcania nadwyżek energii z takich źródeł w wodór pozwoli go składować i wykorzystywać w okresie większego zapotrzebowania. W ten sposób stanie się on swoistym magazynem energii. Internet rzeczy, big data i nowe rodzaje sensorów pozwolą zaś wykorzystać sztuczną inteligencje do szybkiego zarządzania sieciami energetycznymi w celu udzielania natychmiastowej odpowiedzi na zmiany wywołane niestabilną podażą energii ze źródeł odnawialnych.
EY odnotowuje, że USA wyprzedziły Chiny w atrakcyjności inwestycji w sektorze OZE dzięki pakietowi stymulacyjnemu związanemu z pandemią koronawirusa, który uwzględnia inwestycje w takie źródła oraz deklaracjom prezydenta-elekta Joe Bidena o woli ponownego włączenia Stanów do porozumienia paryskiego. Niemcy nie chcą, by Europa pozostała w tyle. Minister gospodarki i energetyki Niemiec Peter Altmaier, którego kraj dzierży obecnie prezydencję unijną, zaapelował o stworzenie europejskiego łańcucha dostaw do sektora bateryjnego i magazynów energii z wykorzystaniem metali spoza Azji, bo dostawy z tego kierunku rodziły zależność Europy. Według Altmaiera producenci europejscy mogą odpowiadać za 30 procent rynku baterii w 2030 roku. Co ciekawe, polski KGHM jest dostawcą surowców na potrzeby sektora magazynów energii. Niemiecki minister przypomniał, że amerykańska Tesla planuje uczynić z planowanej fabryki Gigafactory 4 w Berlinie największy zakład tego typu na świecie. Zaapelował, aby przenieść taką współpracę także do sektora wodorowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
EY/Reuters , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: cytaty 27.11.2020r. 17:00
sztuczna inteligencja będzie sztucznie stabilizować sztuczną (wirtualną) energię i promować sztuczne zyski
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowator 27.11.2020r. 17:01
oczywiście deuter
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fizyczny 27.11.2020r. 17:02
przecież wodór nie jest paliwem odnawialnym!
na słońcu TRANSMUTUJE w sposób NIEODNAWIALNY
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE