ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDP Renováveis podpisał umowę PPA koncernem farmaceutycznym
20.11.2020r. 15:37

Spółka EDP Renováveis (EDPR),podpisał z koncernem farmaceutycznym Novartis 15-letnią umowę PPA na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych, wytwarzanej przez portfolio aktywów o łącznej mocy 63 MW.
Umowa PPA dotyczy sprzedaży energii z farmy wiatrowej o mocy 36 MW oraz elektrowni słonecznej o mocy 26,8 MW, które mają być oddane do eksploatacji w latach 2022-23.

Podpisanie umowy koncernem Novartis oznacza, że EDPR ma w Hiszpanii zabezpieczone kontraktami PPA projekty OZE o łącznej mocy 229 MW, które mają zostać oddane do eksploatacji w latach 2020-2023.
Spółka podkreśla też, że zabezpieczyła kontraktami już 86 proc. z planowanej docelowej globalnej mocy, która zgodnie z przyjętym przez firmę dokumentem "Startegy Update", opublikowanym w dniu 12 marca 2019 roku, wynosi 7 GW na lata 2019 -2022. EDPR deklaruje też, że zamierza nadal analizować i realizować projekty, które spełniają jej wewnętrzne kryteria dot. ryzyka i rentowności.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Maciej 21.11.2020r. 07:30
EDPR jest najmniejszym z trzech dostawców w tym projekcie Łącznie to 275 MW.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE