ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Vattenfall i Synthos podpisały protokół ustaleń o współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej
15.10.2020r. 19:10

Szwedzka firma energetyczna Vattenfall i polski koncern chemiczny Synthos podpisały protokół ustaleń (memorandum of understanding - MoU) w celu zbadania możliwości współpracy w branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich - informuje "BiznesAlert.pl".
Szefowa działu morskiej energetyki wiatrowej Vattenfall Catrin Jung podkreśliła, że współpraca między tymi przedsiębiorstwami jest ważnym krokiem naprzód w realizacji celu, jakim jest umożliwienie egzystencji bez paliw kopalnych.
"Po rozmowie z zespołem Synthos, jesteśmy gotowi do działania" - powiedziała.

Prezes firmy Synthos Zbigniew Warmuz powiedział, że równoważony rozwój i zwiększenie udziału energii zeroemisyjnej w produkcji przemysłowej to najważniejsze cele Grupy.
"Z doświadczonym partnerem, jakim jest Vattenfall, możemy zmienić polską gospodarkę i dokonać prawdziwej głębokiej dekarbonizacji"- powiedział.
Catrin Jung zauważyła, że podpisanie MoU następuje kilka dni po tym, jak kraje nadbałtyckie podpisały deklarację o współpracy w zakresie wiatrów przybrzeżnych.
"Jesteśmy wdzięczni, że wszystkie kraje bałtyckie podpisały deklarację w sprawie opracowania opłacalnej i przyjaznej dla środowiska morskiej elektrowni wiatrowej. To ważny krok dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim i klimatu"- zauważyła, cytowana przez "BiznesAlert.pl", Catrin Jung.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE