ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka: ambitnym celom klimatycznym powinien towarzyszyć pakiet rozwiązań umożliwiających ich finansowanie
02.10.2020r. 19:37

"Od Green Deal do Good Deal" - Wyzwania i szanse związane z Zielonym Ładem były główny temat debaty podczas konferencji EFNI2020. Jak podkreślił biorący udział w debacie minister klimatu Michał Kurtyka ambitnym celom w zakresie ochrony środowiska i klimatu powinien towarzyszyć pakiet rozwiązań umożliwiających ich finansowanie.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


MK , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 11 )


Autor: antymonopol 03.10.2020r. 13:31
Jak się latami topi miliardy na pomoc dla węgla zamia st już dawno zamknąć nierentowne kopalnie i wspierać żródła energii mniej emisyjne to ona szybko drożeje. Już w przyszłym roku odczują to odbiorcy energii jak wejdzie bardzo drogi rynek mocy na pomoc dla coraz mniej opłacalnych elektrowni węglowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Socyal 03.10.2020r. 23:16
Rynek mocy przez wiele lat nie był potrzebny bo nie było niestabilnych źródeł. Gdy je rozwijamy to musi powstać rynek mocy bo nie ma innego sposobu finansowania elektrowni, które muszą z powodów ideologicznych czekać na możliwość produkcji. Prosty przykład z Francji gdzie nagle okazało się, że są elektrownie węglowo długo nie uruchamiane. I są w stanie wyprodukować prąd. Jak ci się wydaje kto sfinansował ten postój, kto sfinansował ludzi czekających na możliwość (rzadką) produkcji. Jeśli uważasz, że biznes będzie trzymał w gotowości nie pracujące obiekty jak nie dostanie za to pieniędzy to się mylisz. Nie ma na świecie idiotów. Za GOTOWOŚĆ której nie zapewnia OZE trzeba płacić. A swoją drogą to dlaczego tanie (jakoby) OZE nie złoży oferty na moc i nie wygra z elektrowniami na węgiel? Cóż stało na przeszkodzie aby inwestorzy OZE przewidzieli, że muszą mieć magazyny energii i dorwali się do dopłat. Tacy byli nieprzewidujący, że stracili szanse na zarobek? Znaczy się są głupsi od właścicieli elektrowni węglowych bo nie czują rynku. :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 04.10.2020r. 11:17
To zobacz na rachunku za energię ile odbiorcy energii dopłacają do OZE całe 0 zł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Socyal 04.10.2020r. 20:26
Dopłacają poprzez podatek nałożony na węgiel w wysokości większej niż koszt produkcji paliwa. Umiesz liczyć ile kosztuje odbiorców podatek mający na celu zniszczyć węgiel? Policz przy cenie ok. 30 euro za tonę. A po co jest ten podatek? Aby zniszczyć węgiel i wprowadzić OZE na rynek.
PS
Kto utrzymuje elektrownie węglowe we Francji bo uciekasz od odpowiedzi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 09.10.2020r. 09:37
Tak wystawiane rachunki są dobre dla idiotów, nie dla czytających na branżowym forum poświęconym energetyce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 14.10.2020r. 11:44
Pesel ma rację bo dla idiotów to była na rachunkach moc umowna nawet jak nie było energii i nie było OZE. Dla idiotów jest też bardzo drogi rynek mocy za który słono zapłacą odbiorcy energii chociaż to jest pomoc na ratowanie niekonkurencyjnych elektrowni węglowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 14.10.2020r. 16:26
Koszty rynku mocy to koszty rezerwowania niestabilnych OZE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jasio 23.10.2020r. 11:21
Jak nie było rynku mocy to były KDT (kontrakty długoterminowe, operacyjna rezerwa mocy) i inne ukryte formy subsydiowania wielkiej energetyki wytwórczej. Rynek mocy miał być mechanizmem neutralnym technologicznie w którym może uczestniczyć nie tylko duża energetyka alke także odbiorcy, źródła rozproszone - niestety nie do końca tak się dzieje przez niedoskonałe regulacje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 08.10.2020r. 18:11
Zanim niedawno wprowadzono podatek od emisji CO2 to od dziesięcioleci obowiązywał podatek o nazwie moc umowna. Na co szły te pieniadze? Produkcja energii miała swoja cenę, dostawa energii miała swoja cenę a podatek moc umowna był płacony za nic, gdy moc była potrzebna to jej nie było (sławny sierpień) Cos Kol. Socyal często piszesz o głupich i nierozumiejących. Jak oceniasz, jak nazwiesz tym razem tych co płacili za nic, za rzekomo dostępną moc zamówioną.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wojtek 15.10.2020r. 20:33
Właśnie. Też chciałbym uzyskać info za co ja właściwie pałcę. Pisze jak byk: Moc zamówiona 27pln *11Kw i co ? wyjaśni mi jakiś szanowny(a) energetyk za co ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 16.10.2020r. 11:00
Płacisz abonament za gotowość. Za to, że w każdej chwili po naciśnięciu pstryczka w ścianie będzie widno. Owszem, kiedyś nie było OZE, ale było tak samo, elektrownia musiała być w ruchu pod parą, albo w rezerwie do szybkiego uruchomienia i za to trzeba było płacić. Ale o co wojna, to żaden problem, gdy mamy odwzorowane zarówno koszty stałe, jak i zmienne przedsiębiorstwa, więcej informacji mamy. Przejście na cenę jednoczłonową nie zmieni kwoty, zmieni tylko formalny sposób rozliczenia i pojawi się dyskusja o subsydiowaniu skrośnym jednej grupy odbiorców przez drugich. Jednostkę energii piszemy kWh. Jednostka mocy kW.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE