ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent podpisał zmianę ustawy o OZE z nową definicją drewna energetycznego
27.08.2020r. 12:14

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o OZE, zmieniającą definicję drewna energetycznego - podała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP. Nowelizacja umożliwia sprzedaż na cele energetyczne drewna nieodebranego z lasów przez kontrahentów.
Ustawa wejdzie w życie 1 października 2020 r., a przepis zmieniający definicję drewna energetycznego ma obowiązywać do końca 2021 r. Czasowa definicja mówi, że za drewno energetyczne uznaje się np.: surowiec drzewny niebędący drewnem tartacznym i skrawanym, stanowiącym dłużyce, kłody tartaczne i skrawane, produkty uboczne będące efektem przetworzenia surowca drzewnego itd.

Jak podkreśliła Kancelaria Prezydenta, celem ustawy jest "wprowadzenie rozwiązania zapewniającego ciągłość zrównoważonej gospodarki leśnej na czas trwania stanu epidemii COVID-19 oraz po tym stanie".
Według rządu, który projekt zgłosił, nowe prawo ma pozwolić zagospodarować zalegające w lasach drewno, które z powodu koronawirusa nie zostało odebrane przez przemysł drzewny. Według wyliczeń resortu środowiska to ok. 2 mln m sześc. drewna. Ministerstwo dodawało, że zapas drewna, jaki mają teraz leśnicy, nie pozwala im prowadzić np. zadań ochronnych w lasach. Według rządu, do energetyki na cele wytwarzania energii elektrycznej trafi drewno niepełnowartościowe.

Według przeciwników ustawy, może ona dać zielone światło do większej wycinki drzew.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: daleki mazowszanin 28.08.2020r. 09:41
Nie ma czegoś takiego jak "drewno niepełnowartościowe".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE