ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa pomoże Orlenowi w offshore
07.08.2020r. 12:16

Przy budowie morskich farm o mocy 1200 MW, PKN Orlen chce wykorzystać możliwości serwisowe, które posiada spółka Energa OZE. Zapowiedział to prezes PKN Orlen Daniel Obajtek - czytamy w BiznesAlert.pl.
Daniel Obajtek powiedział, że tylko Orlen będzie budować farmy wiatrowe na Bałtyku w okolicach Słupska. - Oczywiście wszelkie prace przygotowawcze trwają. To są kwestie badań, także środowiskowe, również badania dna. Rozmawiamy z partnerami, których wyselekcjonowaliśmy, te rozmowy praktycznie kończymy. To jest ważna inwestycja dla całego Pomorza. To jest kwestia logistyki, portu, który będzie to obsługiwał, firm, które będą serwisowały te wiatraki. Tu mamy duże możliwości poprzez firmę Energa OZE, która ma kompetencje serwisowe - powiedział. Orlen chce rozpocząć inwestycje w 2024 roku. Dodał, że w sumie na Bałtyku powstanie ok. 500 wiatraków.
Obajtek dodał, że Orlen będzie także inwestował w Energę w zakresie energetyki niskoemisyjnej. - Nie chodzi tu tylko o budowę bloku gazowego w Ostrołęce. Inwestujemy także bardzo mocno w farmy wiatrowe na lądzie i na Bałtyku. Również w elektrownie gazowe. Energa posiada dwie lokalizacje, które są przygotowane do budowy elektrowni gazowej (Gdańsk, Grudziądz - red.). W strategii Orlenu mamy inwestycje w zakresie niskoemisyjnych oraz zeroemisyjnych źródeł wytwarzania. Energa ma tym inwestycjom służyć - tłumaczył. Wyjaśnił on, że Energa miała kilka projektów zamrożonych, a potencjał Orlenu pomoże te inwestycje zrealizować - czytamy w BiznesAlert.pl.
Radio Gdańsk , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Przeszkolony w Danii 07.08.2020r. 22:54
Przy realizacji morkiej farmy wiatrowej 1200 MW z 500 jednostkami daje moc pojedynczej maszyny 2,4 MW. Tu uzyskana... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE