ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enefit Green z dużym wzrostem produkcji energii z OZE w pierwszym półroczu 2020 r.
31.07.2020r. 09:47

Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia, wyprodukował w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. w źródłach odnawialnych o 18 proc. więcej energii niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
Spółka wyprodukowała w pierwszym półroczu 2020 roku 737 GWh GWh zielonej energii. Na ten wolumen złożyła się produkcja: farm wiatrowych w Estonii i na Litwie, farm słonecznych w Estonii i Polsce, elektrociepłowni Iru, Paide, Valka i Brocen, elektrowni wodnej Keila-Joa oraz energia odnawialna pochodząca z inwestycji na wyspie Ruhnu.

Spółka zwraca uwagę, że do wzrostu produkcji przyczyniły się znacznie elektrownie wiatrowe.
- W pierwszych miesiącach 2020 r. wiatr był stabilny i silny, dając dobry początek roku produkcyjnego. Bezwzględny rekord produkcji Enefit Green został ustanowiony w styczniu 2020 r., kiedy miesięczna produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych osiągnęła poziom 165 GWh. W tym samym czasie zanotowaliśmy także dobre wyniki w zakresie wytwarzania energii przez nasze farmy słoneczne w Estonii i Polsce, a instalacja OZE zlokalizowana na wyspie Ruhnu działała stabilnie - skomentował Aavo Kärmas, prezes zarządu Enefit Green.

Enefit Green posiada 20 farm wiatrowych w Estonii i na Litwie, cztery elektrociepłownie w Iru, Paide, Valka i Brocen, elektrownię wodną w Keila-Joa, 36 elektrowni słonecznych w Estonii i Polsce oraz fabrykę pelletu na Łotwie. Na terenie Polski Enefit Green posiada 20 elektrowni słonecznych o łącznej mocy zainstalowanej 19 MW.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE