ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Columbus Energy kupił projekty farm wiatrowych
31.07.2020r. 06:59

Columbus Energy zawarł umowy nabycia 100 proc. udziałów w pięciu spółkach spółkach realizujących inwestycje budowy farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 20 MW
Zawarte przez Columbus Energy umowy dotyczą zakupu spółek Greenprojekt 6, Greenprojekt 18, Ecowolt 6, Ecowolt 7 i Sun Energy Invest z Jaworzna, za łączną kwotę prawie 5,9 mln zł

Spółka Greenprojekt 6 realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych o mocy do 1 MW (2 projekty), o mocy do 1,5 MW (1 projekt) oraz do 2,0 MW (1 projekt). Columbus zapłacił za 100 proc. udziałów w tej spółce 1,179 mln zł.

Kolejna spółka Greenprojekt 18 realizuje dwa projekty PV o mocach do 1 MW i oraz dwa mniejsze projekty; o mocy do 0,250 MW i do 0,500 MW. Columbus zapłaci za spółę 584 tys. zł.
Spółkę Ecowolt 6 realizującą pięć projektów o mocach do 1 MW, Columbus kupił za kwotę 1,606 mln zł, a za 100 proc. udziałów w spółce Ecowolt 7 zapłaci ok. 1,275 mln zł. Ta spóła realizuje dwa projekty elektrowni fotowoltaicznych o mocach do 2 MW.

Za 1, 225 mln zł Columbus kupi spółkę Sun Energy Invest, która realizuje dwa projekty PV o mocach do 1 MW i jednen o mocy do 4 MW.

Columbus szacuje, że wartość kupionych projektów PV po wybudowaniu wyniesie ok. 70 mln zł

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE