ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens Gamesa zainstaluje kolejne wiatraki w miejscowości Ujazd
14.07.2020r. 11:51

Siemens Gamesa zainstaluje kolejne wiatraki własnej produkcji na zachodzie kraju w miejscowości Ujazd do końca 2021 roku. Projekt należy do EDP Renewables, koncernu portugalskiego działającego w Polsce, który jest deweloperem projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Siemens Gamesa zainstaluje łącznie 15 turbin o łącznej mocy 30 MW. Pozwoli to na dostawy energii rzędu 89 mln kWh energii rocznie. Projekt Ujazd będzie działał w ramach aukcji OZE wygranej w grudniu 2019 roku. Koncern informuje, że obecnie współpracuje przy dziewięciu projektach farm wiatrowych w Polsce, co pozwoli na dostawy energii na potrzeby prawie 580 tys. gospodarstw domowych. Moc zainstalowana wyniesie 368 MW. Siemens Gamesa zainstalowała ok. 1,1 GW mocy w wietrze na rynku polskim od 2003 roku.

W Polsce moc zainstalowana w energetyce wiatrowej wynosi ok. 5,9 GW. Po ubiegłorocznych aukcjach OZE w najbliższych miesiącach powstanie do 3,5 GW.
Koncern jednocześnie zaznacza, że w związku z ustawą odległościową, moc nowych wiatraków, które są instalowane obecnie w Polsce są dwa-trzy razy mniej produktywne, niż nowe modele turbin ostatecznie wypuszczone z taśmy produkcyjnej. W Polsce planowane są projekty, w których w których jedna turbina zapewnia 2 do 3 MW. Według różnych szacunków, moc zainstalowana w energetyce wiatrowej na lądzie może wzrosnąć do 10 GW, zwiększając z kolei udział energii wiatrowej do 15 procent bieżącego zużycia energii elektrycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Siemens Gamesa , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE