ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W 2020 r. zostanie utworzony pierwszy fundusz inwestycyjny skoncentrowany na wodorze
10.07.2020r. 10:53

Dwóch weteranów branży energetycznej - były prezes Royal Dutch Shell JJ Traynor i Richard Hulf (Exxon Mobil) - planuje w tym roku uruchomić fundusz inwestycyjny skoncentrowany na wodorze o nazwie HydrogenOne - czytamy w BiznesAlert.pl.
Unia Europejska chce teraz promować tak zwany zielony wodór, aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Oznacza to, że w następnych dekadach potrzebne będą wielomiliardowe inwestycje w wodór. - Rozmawialiśmy z wieloma osobami na rynku, które są zainteresowane tą tematyką, ale bardzo trudno im zainwestować, dlatego naszym pomysłem jest stworzenie bardzo specjalistycznego zespołu, który będzie się tym zajmował - powiedział.

Fundusz o wartości 315 milionów dolarów ma zostać uruchomiony do końca 2020 roku. Traynor powiedział, że fundusz z siedzibą w Londynie byłby pierwszym na świecie funduszem inwestycyjnym zajmującym się wodorem. Analitycy z Barclays prognozują, że popyt na wodór wzrośnie ośmiokrotnie do 575 milionów ton rocznie do 2050 roku, a wartość rynku będzie wynosić ponad bilion dolarów.
Większość dostępnego obecnie wodoru nazywa się "szarym", ponieważ jest wytwarzany z gazu ziemnego w procesie, który powoduje emisję węgla. Jest również wykorzystywany głównie w sektorach wysokoemisyjnych, takie jak rafinacja ropy naftowej, stal i chemia.

Nowy fundusz będzie traktował priorytetowo inwestycje w "zielony" wodór, który jest wytwarzany przez elektrolizę z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr, słońce i woda. Weźmie jednak pod uwagę także inwestycje w szary i "niebieski" wodór - wytwarzany przy użyciu gazu, ale przy jednoczesnych wychwytywaniu i magazynowaniu emisji CO2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE