ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ministerstwo aktywów państwowych chce, żeby ustawa dotycząca offshore trafiła do Sejmu po wakacjach
29.06.2020r. 11:48

Na Konferencji Energetycznej EuroPower & OZE Power wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas odniósł się do planu osiągnięcia neutralności klimatycznej i prac nad polską ustawą o rozwoju morskiej energetyki wiatrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Znajdujemy się w szczególnym czasie. W okresie pandemii skupialiśmy się na ochronie zdrowia, ale w drugim rzędzie przychodzi czas na ożywienie gospodarki, Działania planowane przez KE możemy wykorzystać, by pobudzać gospodarkę. Podstawowym wnioskiem z pandemii jest, by przewartościować nasze myślenie o gospodarce przyszłości. Bardzo często sprowadzamy neutralność klimatyczną do energetyki, ale dotyczy to również takich sektorów jak transport czy przemysł - powiedział Zbigniew Gryglas.

- Pandemia wydłużyła nasze prace and ustawą o offshore, ale mamy ambitny plan, by po wakacjach trafiła ona do Sejmu i została przyjęta do końca roku. Przyjęliśmy plan zagospodarowania obszarów morskich i według nich będą realizowane inwestycje - powiedział Gryglas.
- Ministerstwo Rozwoju pracuje and decyzją lokalizacyjną dla polskiej elektrowni jądrowej, mam nadzieję, że kontrety poznamy niedługo - zapewnił cytowany przez BiznesAlert.pl wiceminister.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE