ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Znana aktorka będzie promować fotowoltaikę w Polsce
02.06.2020r. 20:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wystartowała ogólnopolska kampania mająca zachęcić Polaków do wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby przez instalacje fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych.
To wspólna akcja Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PKO Banku Polskiego. Ambasadorką kampanii została aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Jak zapewnia Ministerstwo Klimatu, celem kampanii jest budowanie świadomości nt. możliwości płynących z wykorzystania energii odnawialnej w polskich domach jednorodzinnych oraz rozwijanie naszego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Kampania na rzecz promocji fotowoltaiki w pierwszej kolejności ma objąć emisję spotu telewizyjnego oraz działania w Internecie. Następnie ma zostać rozszerzona o promocję radiową. Kampania będzie prowadzona także na stronie mamyklimat.pl, gdzie mają pojawić się ciekawostki dotyczące fotowoltaiki i jej wpływu na środowisko.

Resort klimatu podkreśla, że aktualna moc wszystkich polskich instalacji PV to już ponad 1,83 GW, z czego prosumenci generują aż 1,2 GW.
Ministerstwo przypomina, że według danych Urzędu Regulacji Energetyki, na koniec 2014 r. mieliśmy 20 MW mocy fotowoltaicznych, co oznacza, że po około 5,5 roku ta moc wzrosła aż o 9 tysięcy proc., a w ubiegłym roku nasz kraj był na 5. miejscu w Unii Europejskiej pod względem przyrostu nowych mocy w fotowoltaice.

W informacji na temat nowej kampanii promującej fotowoltaikę Ministerstwo Klimatu podkreśla, że dzięki instalacjom fotowoltaicznym Polska realizuje obecnie redukcję ponad półtora miliona ton CO2 rocznie.

Ministerstwo dodaje, że udział we wzroście zainstalowanej mocy fotowoltaiki w Polsce mają rządowe programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Program Mój Prąd to aż miliard złotych na zwiększenie produkcji energii elektrycznej z prosumenckich instalacji fotowoltaicznych o mocy 2-10 kW. Do programu zgłosiło się dotąd ponad 73 tys. Polaków. Dotychczasowe efekty Mojego Prądu to 73 tys. wniosków o dofinansowanie oraz 408 MW zainstalowanej mocy.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Zielony_Insider 02.06.2020r. 23:02
A ile płacą za to promowanie, bo może sam by się zgłosił. Chciaż lepsze jest pytanie, kto zapłaci za tę promocję? Ja... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: nikt 03.06.2020r. 07:03
Tylko nie ona
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Uważny 03.06.2020r. 07:48
Aktorka nie zachęci do inwestycji w fotowoltaikę. Prędzej inwestora przekona 15-20 minutowy film pod auspicjami... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 03-06-2020r. 08:04 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE