ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rośnie liczba przyłączeń mikroinstalacji do sieci Taurona
29.05.2020r. 11:31

W kwietniu Tauron przyłączył do sieci około 7,3 tys mikroinstalacji fotowoltaicznych. Grupa podkreśla, że formalności związane z inwestycją w prosumencką instalacją fotowoltaiczną można w całości załatwić on-line.
Z informacji Taurona wynika, że w marcu do sieci grupy przyłączono prawie 4,8 tys. mikroinstalacji, a miesiąc później aż 2,5 tys. więcej. Wzrosła też liczba przyjętych wniosków o przyłączenie mikroinstalacji - do 7 tys. Tauron podkreśla, że inwestycje nie zostały przerwane nawet w trakcie pandemii.

- Po pierwsze, usprawniliśmy proces sprzedaży produktów fotowoltaicznych. Wszystko - od doboru oferty, jej wyceny, poprzez podpisanie umowy - odbywa się on-line. W ten sam sposób obsługujemy również wnioski o przyłączenie do sieci - wyjaśnia Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Po drugie, wdrożyliśmy rygorystyczne procedury, które gwarantują bezpieczną wymianę licznika. Pracownicy, którzy wykonują te zadania, przed przystąpieniem do pracy mają mierzoną temperaturę, wyposażeni są także w środki ochrony osobistej i przestrzegają zasad dystansu - dodaje prezes.

Jednocześnie Tauron podkreśla, że jego partnerami w obszarze fotowoltaiki są doświadczone firmy, które oferują tylko sprawdzone i wydajne komponenty oraz daje gwarancję wysokiej jakości wszystkich elementów i podzespołów instalacji. Grupa zaznacza jednocześnie, że elementem oferty innych sprzedawców, panele fotowoltaiczne zakupione w Tauronie objęte są serwisem gwarancyjnym obsługiwanym na terenie Unii Europejskiej. To w znacznym stopniu skraca czas obsługi ewentualnych usterek i upraszcza korzystanie z gwarancji.
Grupa zwraca wagę, że w ramach jej oferty fotowoltaicznej jest możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu ratalnego. Kredytu - RRSO 0% - udziela bank, z którym współpracuje Tauron, a klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Dodatkowo, każdy klient, który wybierze fotowoltaikę od Taurona, zyskuje 2 proc. zwrotu wartości instalacji. Kwota zwrotu trafia na konto rozliczeniowe klienta w Tauronie.

Klienci zainteresowani ofertą fotowoltaiczną Taurona mogą zgłosić to wchodząc na stronę www.tauron.pl/fotowoltaika i wypełnić formularz kontaktowy. Doradca Taurona skontaktuje się z klientem i na podstawie zebranego wywiadu technicznego bezpłatnie opracuje indywidualną ofertę. Po akceptacji oferty klient otrzymuje zdalnie umowę. Zaakceptowana umowa jest podstawą do przygotowania instalacji fotowoltaicznej wg zamówionych parametrów. Gdy wszystko jest gotowe, w umówionym terminie następuje montaż instalacji. Następnie klient wysyła, również zdalnie, wniosek o montaż licznika i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.

Kiedy instalacja fotowoltaiczna już działa, można starać się o dotację z programu rządowego "Mój prąd". Również tę formalność można zrealizować on-line. Klienci, którzy kupili panele fotowoltaiczne od Taurona, mogą skorzystać z pomocy doradców w załatwianiu formalności związanych z dotacją.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE