ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W I kw. udział energii z OZE w Niemczech przekroczył 50 proc.
28.05.2020r. 14:49

W Niemczech w pierwszym kwartale tego roku po raz pierwszy ilość energii dostarczonej ze źródeł odnawialnych źródeł była wyższa niż ze źródeł konwencjonalnych. Szczególnie wzrasta udział energii ze źródeł wiatrowych.
Udział energii odnawialnej w ilości dostarczanej energii elektrycznej po raz pierwszy przeskoczył udział energii elektrycznej z konwencjonalnych źródeł energii w Niemczech. Według obliczeń Federalnego Urzędu Statystycznego, 72,3 TWh zielonej energii elektrycznej zostało wprowadzonych do sieci energetycznej w pierwszym kwartale tego roku. W porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku udział zielonej energii wzrósł o około 15 procent do całkowitego udziału 51,2 procent.
Udział energii elektrycznej z wiatru wzrósł o 21,4 procent. Ogółem udział energii wiatrowej w całkowitej w wytwarzaniu energii elektrycznej wyniósł 34,9 procent, a zatem był najważniejszym źródłem energii w Niemczech. Następnie znalazł się węgiel z udziałem 22,3 procent i gaz ziemny z 12,7 procent. 11,6 procent wprowadzonej energii elektrycznej pochodziło z elektrowni jądrowych. Zasilanie konwencjonalnymi źródłami energii zmniejszyło się o 21,9 procent w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Udział energii elektrycznej z węgla zanotował największy spadek, z wynikiem minus 33,4 procent.
Zeit , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE