ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PSE: moce z fotowoltaiki mogą być kluczowe w obliczu suszy i upałów
28.04.2020r. 15:42

W Polsce rośnie moc z fotowoltaiki, co może okazać się kluczowe dla krajowego zapotrzebowania na energię, zwłaszcza w obliczu suszy, która może być przeszkodą w funkcjonowaniu elektrowni węglowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ponieważ Polska przygotowuje się na najgorszą suszę od dziesięcioleci, a górnictwo węgla i energetyka są ogromnymi odbiorcami wody, pojawiają się pytania dotyczące dostaw energii. Fala upałów, susza i nieplanowane konserwacje elektrowni prowadziły w przeszłości do poważnych problemów z zasilaniem. - Producenci energii nie sygnalizują, że obecna sytuacja hydrologiczna ma znaczący wpływ na wytwarzanie energii elektrycznej - napisało PSE w e-mailu do Reutera.
Polski operator sieci elektroenergetycznych dodał, że całkowita moc elektrowni wykorzystujących wodę rzeczną do chłodzenia wynosi około 3,55 GW, podczas gdy całkowita moc elektrowni węglowych wynosi około 34 GW. - Tegoroczne lato będzie niezwykłe - to pierwszy rok, kiedy moce fotowoltaiczne zbliżą się do 2 GW. Fotowoltaika jest bardzo "wygodna" dla systemu, ponieważ energia elektryczna jest wytwarzana, gdy jest najbardziej potrzebna, czyli w dni, kiedy jest najcieplej, a klimatyzatory pracują z pełną mocą - podaje cytowane przez BiznesAlert.pl PSE.
Reuters , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Energetycy XXI w 28.04.2020r. 18:32
Polacy walczą na tym froncie inwestycyjnym do upadłego pomimo gorszych warunków wsparcia aby gonić ościenne kraje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Dachowiec 28.04.2020r. 23:42
W końcu ktoś dostrzegł zalety... Bo do tej pory OZE było złe.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 29-04-2020r. 14:01 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE