ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rośnie liczba pożarów instalacji fotowoltaicznych w USA
24.04.2020r. 12:19

Amerykańska branża fotowoltaiczna chce zmierzyć się problemem, którym są pożary w elektrowniach słonecznych. Okazuje się, że w latach 2017-2018 ich ilość wzrosła o 36 procent. Niestety, prawdopodobnie nie są to pełne dane. O "palącym" problemie amerykańskiej energetyki słonecznej pisze Tim Silvia na łamach PV Magazine - czytamy w BiznesAlert.pl.
Energetykę amerykańską pustoszą pożary, jak i same firmy. Firma Pacific Gas & Electric Co., jeden z największych dostawców energii w Kalifornii, musiała ogłosić bankructwo po serii pożarów w ciągu sześciu lat, które były spowodowane słabą jakością linii energetycznych. W opinii ekspertów, firma przełożyła zyski nad bezpieczeństwo, w które praktycznie nie inwestowała.

Drugim znanym przykładem jest pozew złożony w 2019 roku przez amerykańską sieć supermarketów Walmart przeciwko Tesli. Na dachach 240 sklepów, we współpracy z Teslą, zostały zainstalowane panele słoneczne. W siedmiu z nich doszło do pożarów, po trzecim przypadku właściciele złożyli sprawę do sądu. Welmart jest jednym z licznych klientów, którzy skarżą się na jakość usług firmy, jak i samej technologii.

Kolejnym przypadkiem, i to dosyć nowym, jest pożar instalacji fotowoltaicznych na dachu jednego z centrów Amazona - pięćdziesięciu strażaków gasiło pożar dachu i dwudziestu paneli słonecznych. Dochodzenie trwa. Poniżej przykładowy materiał amerykańskich mediów, przedstawiający pożar w Nowym Meksyku.
PV Magazine wskazuje na kolejny problem. Okazuje się, że Amerykańska Administracja Pożarna (The U.S. Fire Administration - USFA) nie ewidencjonuje szczegółowo pożarów spowodowanych samozapłonem instalacji solarnych - takie przypadki są wskazywane często jako "inne". Według oficjalnych danych, od 2015 roku służby przeciwpożarowe odnotowały 155 pożarów spowodowanych samozapłonem elektrowni słonecznych. 84 z nich dotyczyły budynków mieszkalnych, 71 lokalizacji gospodarczych. W 2017 roku administracja odnotował ich 41, w 2018 roku było już 56, co stanowi o 36 procent więcej. Najwięcej przypadków zostało odnotowanych w Kalifornii, Nevadzie i Arizonie.

Co może być rozwiązaniem problemu? Tu wskazuje się stałe obrazowanie instalacji słonecznych w podczerwieni, dzięki któremu można skutecznie reagować na potencjalne pożary oraz znacząco je ograniczyć. Monitoring pomoże w identyfikowaniu zagrożeń pożarowych, dobry sprzęt pozwoli wykryć do 25 wad w systemach bezpieczeństwa modułów słonecznych.

Reasumując, przemysł słoneczny musi opracować standardy bezpieczeństwa budynków z zainstalowanymi instalacjami fotowoltaicznymi, aby inwestorzy i zwykli obywatele nie zniechęcili się do fotowoltaiki - czytamy w BiznesAlert.pl.
PV Magazine/Business Insider/Solar Reviews , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Wilek 24.04.2020r. 23:34
"dobry sprzęt pozwoli wykryć do 25 wad" To mnie zaintrygowało - akurat 25 wad? No to chyba wiadomo jakie.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 25.04.2020r. 12:12
To znaczy, ze dotacje dla paneli PV trzeba powiększyć o dotacje do sprzętu monitorującego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 26.04.2020r. 13:06
Niektórych to bardziej interesuje jakiś nieistotny problem PV w USA a nie widzą że za chwilę staną nasze elektrownie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE