ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska proponuje KE wprowadzenie mechanizmów osłonowych dla OZE
25.03.2020r. 15:31

Polska proponuje Komisji Europejskiej wprowadzenie mechanizmów osłonowych dla sektora Odnawialnych Źródeł Energii. Stoi on przed wyzwaniami, które pojawiły się w obliczu kryzysu wywołanego koronawirusem. BiznesAlert.pl dotarł do listu ministra klimatu Michała Kurtyki.
- Pandemia SARS-CoV-2 ma coraz większy wpływ na europejską i światową gospodarkę. Niestety w ciągu ostatnich kilku dni inwestorzy sygnalizowali nam o możliwych opóźnieniach, wpływających na najważniejsze projekty energetyczne - pisze minister Kurtyka.

Adresatami listu są wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, unijna komisarz ds. energii Kadri Simson oraz minister środowiska i energii Chorwacji Tomislav Corić.
Minister Kurtyka podkreśla, że światowy sektor energetyki odnawialnej jest w dużym stopniu zależny od importu komponentów z Chin, który jako pierwszy doświadczył kryzysu z koronawirusem. Pisaliśmy o tym problemie w BiznesAlert.pl. - Opóźniło to dostawy komponentów do Europy i będzie miało dalszy wpływ na zakłady produkcyjne w nadchodzących miesiącach - czytamy w liście. Zastój i przerwy w dostawach negatywnie wpłynęły na sektor wiatrowy i fotowoltaiczny.

Problem opisany przez polskiego ministra klimatu może wpłynąć na bieżące inwestycje, integrację europejskiego rynku energii i bezpieczeństwo dostaw. - Europa znajduje się w centrum pandemii, sytuacja najprawdopodobniej będzie się przedłużać i pogarszać w ciągu najbliższych miesięcy. Wpłynie również na inne sektory, bezpośrednio wspierające inwestycje w energetykę, takie jak produkcja, transport, budownictwo, a także sektor finansowy - czytamy w cytowanym przez BiznesAlert.pl liście Michała Kurtyki do Komisji Europejskiej.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: przesada 25.03.2020r. 18:36
Czy Polski rząd nie ma większych problemów, niż troska o pełne kieszenie lobby OZE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 25.03.2020r. 21:24
Żenujące. A może poprosili by o testy czy maski dla lekarzy zamiast o kasę dla wiatraków, ale jak ministerem jest... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE