ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gryglas: off shore to naturalny kierunek dla PGNiG
20.03.2020r. 06:02

- Uważam, że zainteresowanie Bałtykiem to naturalny kierunek dla PGNiG - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu". Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych, pełnomocnika ds. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Wydaje się być to zgodne z deklaracjami prezesa PGNiG Jerzego Kwiecińskiego. Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej powiedział on: "Jesteśmy spółką z małym śladem węglowym, co nas predysponuje, żeby wchodzić w przedsięwzięcia związane z OZE. Energetyka odnawialna jest świetnym uzupełnieniem tego, co już robimy". Wskazał, że PGNIG do tej pory nie był obecny w energetyce wiatrowej, "ale będziemy zainteresowani znacznie większym wejściem w energetykę wiatrową, zwłaszcza lokalną".

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: algas 20.03.2020r. 16:54
Do tej pory wiatrakowcy stali bokiem do współpracy z g.z.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Piotr von Wrocek 21.03.2020r. 09:28
Dlaczego minister wypowiada się za prezesa spółki?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 21-03-2020r. 11:05 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE