ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KGHM zastanawia się nad budową "dużego źródła gazowego"
18.03.2020r. 13:53

Konferencja poświęcona wynikom KGHM w 2019 roku była okazją do podsumowania postępów zielonych inwestycji spółki. Prezes Marcin Chludziński zdradził, że jego spółka rozważa budowę "dużego źródła gazowego" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Trwa rozbudowa Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych "Żelazny Most". Firma podaje, że jest w połowie budowy kwatery południowej. Inwestycja zakłada prace związane z robotami przygotowawczymi oraz budowę zapór okalających Kwaterę Południową - zaporę wschodnią zlokalizowaną na terenie Gminy Rudna oraz zaporę zachodnią na terenie Gminy Polkowice. Pełna realizacja pierwszego etapu prac jest planowana na koniec 2021 roku i umożliwi rozpoczęcie deponowania odpadów poflotacyjnych na całej powierzchni Kwatery Południowej. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 578 mln złotych.

Trwa dostosowanie hut miedzi Głogów i Legnica do regulacji zakładającej wprowadzenie najlepszych dostępnych technologii (konkluzje BAT) i przebiega zgodnie z harmonogramem.

Prezes KGHM Marcin Chludziński zapowiada rozwój projektów z branży Odnawialnych Źródeł Energii i efektywności energetycznej. - Pierwszy projekt zaczynamy w połowie kwietnia. To projekt o mocy 30 MW w Legnicy. Następne będą realizowane sukcesywnie po uzyskaniu pozwoleń - zapowiedział na konferencji prasowej. Chodzi o projekt Konrad na terenie dawnej kopalni o tej samej nazwie na zachód od Legnicy.
Prezes zdradził, że KGHM zamierza zwiększyć efektywność energetyczną w górnictwie i hutnictwie poprzez stworzenie specjalnego zespołu mającego przygotować inwestycje potrzebne. - Skupiamy się na bezpieczeństwie energetycznym, jeśli chodzi o dostawy, i na efektywności energetycznej w celu obniżenia kosztów - powiedział prezes Chludziński. - Nie współpracujemy z firmami energetycznymi. Chcemy sami realizować takie projekty z pomocą deweloperów zewnętrznych - dodał.

KGHM rozważa "duże źródło gazowe" uzupełniające miks energetyczny. - Nie zamierzamy kupować źródeł konwencjonalnych od Taurona, ani innych firm energetycznych. Jeśli pojawi się okazja do wspólnej budowy takiego źródła, to jesteśmy gotowi się nad nią zastanowić - zadeklarował cytowany przez BiznesAlert.pl prezes firmy.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 50+ 18.03.2020r. 21:34
Po 16-tu latach nauki taka decyzja. Nic tylko gratulować szybkości uczenia się. Lepiej późno nic wcale.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 19-03-2020r. 11:40 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 50+ 18.03.2020r. 21:36
Po 16-tu latach nauki decyzja. Lepiej późno nic wcale.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE