ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eksperci IEEFA uważają, że PGE powinna szybciej odchodzić od węgla
12.02.2020r. 12:40

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Instytut Ekonomii Energii i Analiz Finansowych (IEEFA) przedstawił raport, w którym sugeruje że PGE powinna inwestować w niskowęglowe, obciążone małym ryzykiem i generujące dużo gotówki aktywa, w szczególności OZE, tak żeby skompensować spadek opłacalności węgla w miarę upływu czasu.
- Opłacalność tych elektrowni na węgiel kamienny i brunatny będzie spadać w latach dwudziestych w wyniku rosnących kosztów węgla, spadających opłat za zapewnienie mocy i wysokich kosztów utrzymania - głosi cytowany przez serwis raport IEEFA.

Paolo Coghe, analityk rynku energii i współautor raportu IEEFA uważa, że PGE powinna co najmniej zwiększyć o 100 proc. dotychczasowe plany dotyczące budowy instalacji wiatrowych i solarnych do 2030 roku i do tego czasu zaprzestać częściowo produkcji z węgla kamiennego i brunatnego - czytamy w pb.pl.
- To miałoby efekty w postaci utrzymania cash flow, ale zysk netto nadal spadałby do 2030 roku, przyjmując perspektywę wyższej ceny węgla - powiedział cytowany przez serwis Coghe.

- Aby zachować zysk netto, PGE powinna iść dalej, rezygnując z węgla i instalując instalacje na OZE - dodał.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE