ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Raport: Polska wśród trzech krajów przewodzących rozwojowi farm offshore
12.02.2020r. 12:06

Pod koniec 2019 roku firma badawcza Acuris Studios na zlecenie kancelarii DLA Piper przeprowadziła badanie na grupie 50 osób stanowiących kadrę menedżerską w europejskich bankach i instytucjach finansowych, funduszach private equity, firmach telekomunikacyjnych i energetycznych oraz firmach zarządzających i budujących farmy wiatrowe na morzu. Wszystkie poddane badaniu firmy zainwestowały w przynajmniej jeden projekt farmy morskiej w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Wyniki badania zostały ujęte w raporcie "Przyszłość europejskich morskich farm wiatrowych" ("European offshore wind - what does the future look like?"), który obrazuje wyjątkową historię rozwoju tego rynku w Europie na przestrzeni ostatniej dekady. Tylko w 2018 roku zainstalowano łącznie 4.500 turbin na Morzu Północnym, Bałtyckim i Atlantyku o łącznej mocy 2.6GW. Tak spektakularny rozwój był możliwy dzięki subsydiom oraz nowoczesnym technologiom. Moc produkcyjna z turbin wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat i też ponownie podwoi się w stosunku do stanu obecnego w kolejnych pięciu latach. Dojrzałość sektora oraz zaufanie, które daje nowoczesna technologia kusi nowych inwestorów gotowych na poniesienie ryzyka budowy nowych projektów.
Polska stanowi obok Turcji jeden z nowych rynków do takiej ekspansji i rozwoju sektora. W odpowiedzi na pytanie, które europejskie kraje będą przewodziły rozwojowi nowych farm wiatrowych, Polska znalazła się na 3 miejscu spośród najczęstszych wypowiedzi. Biznes ocenia więc, że nasza morska energetyka wiatrowa ma niepowtarzalną szansę powstać i generować znaczące ilości energii elektrycznej. Szacuje się, że do 2034 roku tylko na polskim morzu będzie generowana moc 9,6 GW.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE