ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koszty osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej szacowane na 400 mld euro
24.01.2020r. 10:58

Koszty osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej szacowane są na 400 mld euro - napisało w odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Klimatu.
"Należy zauważyć, że koszty ewentualnego osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Polskę są znacząco wyższe niż średnia dla państw UE i mogą oznaczać konieczność dodatkowych inwestycji rzędu 1-3 proc. PKB, co przekłada się na inwestycje rzędu nawet 400 mld euro (w okresie 2021-2050)" - napisano.
"Mówimy tutaj o bardzo znaczącej redukcji emisji gazów cieplarnianych z całej gospodarki, co oznacza, że duże inwestycje będą konieczne we wszystkich sektorach. Oczywiście jednym z kluczowych sektorów jeśli chodzi o transformację niskoemisyjną jest energetyka, jednak ogromne nakłady będą konieczne w transporcie, rolnictwie, budownictwie itd" - dodano.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Choczewo 25.01.2020r. 11:02
Niestety - to jest za mała kwota. Samo wprowadzenie atomu bez składowiska wysoko radioaktywnych odpadów do "tylko" 350 mld PLN. Stąd widać, że atom to ekonomiczna niedorzeczność.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pawel 26.01.2020r. 10:56
Zanim się weźmiesz do komentowania, to najpierw zacznij rozróżniać złotówki od euro. Mówisz 350 mld zł za ataom? Wole 350 mld zł za atom, zamiast 1700 mld zł za OZE + bilansowanie. Matematyka nie kłamie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 26.01.2020r. 10:56
Szczególnie dorzeczne jest za to ogrzewanie się zimą prądem z fotowoltaiki zgromadzonym latem w sieci przez 100 % niezależnych energetycznie prosumentów. Powiedzcie, w którym miejscu ten prąd się gromadzi, bo żeby nam się druty na słupach nie rozpękły, albo się zrobią za ciężkie i się pourywają. PSE musi kratownice w słupach poprzeliczać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE