ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Buzek: nie można czekać z deklaracją wkładu w unijny cel neutralności klimatycznej do czerwca
24.01.2020r. 05:50

Między innymi na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz warunków jakie musi spełnić nasza kraj, aby skorzystać z tych środków, z europosłem Jerzym Buzkiem rozmawiała "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: max 24.01.2020r. 07:33
Panie Profesorze Buzek - pan sobie policzy przyrost areałów leśnych w Polsce po 1946r , ilość pochłanianego CO2 przez owe (dodatkowe) lasy - wartość skonfrontuje z mocą zainstalowaną w elektroenergetyce i ilością wytwarzanego w niej CO2 . Wyjdzie że przyrost w Polsce lasu i jego zdolność pochłaniania CO2 jest 4,5 raza wyższy jak produkcja onego w elektrowniach weglowych. Nie powinniśmy sie zastanawiać nad naszym wkładem w "neutralność klimatyczną" tylko zażądać opłat za przekroczenie 4,5 raza tej neutralności...... Tylko po cichu bo Putin zażąda pompowania kasy "nordstrimem" za realizację europejskich celów przez jego Tajgę.
Czas skończyć durną dyskusję tylko użyć odpowiednich argumentów . Neutralność klimatyczna można uzyskać na różny sposób : likwidując węglówki , budując wiatraki , budując atomówki , zatłaczając CO2 pod ziemię , a najlepiej sadząc lasy...........co wykonaliśmy w 450% Amen.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hakon 24.01.2020r. 10:10
Muszą poczekać, bo jeszcze w maju Duda musi wygrać głosami górników. A potem kopalnie się zamknie, a węgiel kupi w Rosji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE