ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Buzek: nie można czekać z deklaracją wkładu w unijny cel neutralności klimatycznej do czerwca
24.01.2020r. 05:50

Między innymi na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz warunków jakie musi spełnić nasza kraj, aby skorzystać z tych środków, z europosłem Jerzym Buzkiem rozmawiała "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 10 )


Autor: max 24.01.2020r. 07:33
Panie Profesorze Buzek - pan sobie policzy przyrost areałów leśnych w Polsce po 1946r , ilość pochłanianego CO2 przez owe (dodatkowe) lasy - wartość skonfrontuje z mocą zainstalowaną w elektroenergetyce i ilością wytwarzanego w niej CO2 . Wyjdzie że przyrost w Polsce lasu i jego zdolność pochłaniania CO2 jest 4,5 raza wyższy jak produkcja onego w elektrowniach weglowych. Nie powinniśmy sie zastanawiać nad naszym wkładem w "neutralność klimatyczną" tylko zażądać opłat za przekroczenie 4,5 raza tej neutralności...... Tylko po cichu bo Putin zażąda pompowania kasy "nordstrimem" za realizację europejskich celów przez jego Tajgę.
Czas skończyć durną dyskusję tylko użyć odpowiednich argumentów . Neutralność klimatyczna można uzyskać na różny sposób : likwidując węglówki , budując wiatraki , budując atomówki , zatłaczając CO2 pod ziemię , a najlepiej sadząc lasy...........co wykonaliśmy w 450% Amen.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hakon 24.01.2020r. 10:10
Muszą poczekać, bo jeszcze w maju Duda musi wygrać głosami górników. A potem kopalnie się zamknie, a węgiel kupi w Rosji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: algas 24.01.2020r. 09:48
Przykro wypominać p.profesorowi jak na początku XXI wieku "niechętnie" mówiąc oględnie traktował gaz z.jako głównego konkurenta węgla.Życie przyspieszyło i gaz i węgiel jadą na jednym wózku krytyki w UE a tym samym nagłej ostrożności banków.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Choczewo 24.01.2020r. 10:10
Drogi profesorze Buzek tylko 2 pytania: 1. Gdzie Pan był gdy "zlikwidowano" w Polsce PGR'y ? 2. Gdzie Pan był jak Tusk zlikwidował w Polsce stocznie? Jak rząd policzy ? A co on może policzyć, gdy wszyscy "tam" są na poziomie Excela.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cyborg 01.02.2020r. 09:23
Poczytaj i przypomnij sobie, jak było z prywatyzacją stoczni. Np Stocznię Gdańską w trybie awaryjnym sprywatyzował rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego poprzez sprzedaż akcji ukraińskim oligarchom z Donbasu (koncern ISD), którzy wyłożyli się (i spółkę Stocznia Gdańska) na biznesie stoczniowym. Przed prywatyzacją Stocznia Gdańska była zarządzana przez prezesa spoza branży, za to z klucza partyjnego (późniejszy poseł i kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska), który urzędowanie rozpoczął od podwyżek dla załogi bez pokrycia w przychodach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: oko 03.02.2020r. 21:13
cyt. w trybie awaryjnym sprywatyzował rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego poprzez sprzedaż akcji ukraińskim oligarchom koniec cyt. To w jak sposób pozbył się stocznie D.T. skoro już byłe sprywatyzowane ha ha
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cyborg 05.02.2020r. 20:00
Poznać głupiego po śmiechu jego. Cytat z Wikipedii dla leniwego, który nie potrafi samodzielnie znależć informacji:
"W grudniu 2006 5% akcji Stoczni Gdańsk objęła spółka ISD Polska (której właścicielem jest ukraiński ISD - Związek Przemysłowy Donbasu), zaś w listopadzie 2007 objęła ona akcje nowej emisji o wartości 300 mln złotych, stając się w ten sposób właścicielem 83% (z kwoty 405 mln zł) akcji."
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wujo 24.01.2020r. 11:19
Wiadomo, ze chodzi o wybory prezydenckie. Mozna smialo wiec obstawiac, ze w czerwcu zadeklarujemy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 24.01.2020r. 11:27
Przemysł zlikwidowano, a powietrze zanieczyszczone, mówi to Panu coś ? Wiatraków nad morzem nastawiano. Panele foto na każdej stodole w całej Polsce. Produkcja elektrowni ograniczona. Ile dzięki temu wymieniono pieców kopciuchów na Śląsku i o ile powietrze stało się mniej zanieczyszczone ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Choczewo 24.01.2020r. 11:36
Jak szacuje branża ubezpieczeniowa to: "Według Aon była to najdroższa katastrofa w historii (Fukushima), a straty wyniosły 269 miliardów dolarów strat. Ubezpieczyciele ponieśli starty w wysokości 40 miliardów dolarów."
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE