ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W 2019 r. około 60 proc. energii elektrycznej dostarczanej w północno-wschodnich Niemczech pochodziło z OZE
22.01.2020r. 15:32

Niemiecki operator sieci elektroenergetycznych 50Hertz podał, żew 2019 r. około 60 procent energii elektrycznej dostarczanej w północno-wschodnich Niemczech pochodziło ze źródeł odnawialnych, co było rekordowo wysokim wynikiem - czytamy w BiznesAlert.pl.
Według danych spółki był to wzrost o pięć procent w stosunku do rekordowego pod tym względem 2018 roku. Firma spodziewa się, że w najbliższej przyszłości ten odsetek wzrośnie, zakładając, że technologia i zarządzanie nią będą coraz doskonalsze. W swojej polityce energetycznej Niemcy zakładają, że do 2030 roku źródła odnawialne będą stanowiły 65 procent miksu energetycznego, z czego większość ma pochodzić z wiatru, a w dalszej kolejności z fotowoltaiki i biomasy.

50Hertz odnotował 99 terawatogodzin (TWh) zużycia w zeszłym roku w swoim regionie, gdzie obsługuje 18 milionów klientów. Prawie 60 TWh energii pochodziło z turbin wiatrowych i fotowoltaiki. W zeszłym roku udział źródeł odnawialnych w Niemczech osiągnął ponad 40 procent. Kraj ten planuje rozwój OZE na wielką skalę w związku z odejściem od energetyki jądrowej do 2022 roku oraz odejściem od węgla do 2038 roku.
W nadchodzących latach w Unii Europejskiej konieczne będą wielomiliardowe inwestycje w sieci przesyłowe, by ustabilizować niestabilne z natury źródła odnawialne. Miałyby one polegać na udoskonaleniu połączeń międzysystemowych, by energia mogła swobodnie przepływać między krajami. Z kolei firmy energetyczne w samych Niemczech chcą zainwestować kolejne miliardy euro w elektryfikację ciepłownictwa, transportu i kolejnych gałęzi gospodarki w celu ograniczania emisji gazów cieplarnianych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE