ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz: pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej na dachu MR zakończony
21.01.2020r. 15:03

Pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej na dachu resortu zakończony - ogłosiła we wtorek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podkreśliła, że będzie to największe tego typu przedsięwzięcie w stolicy.
"Największa farma PV w stolicy powoli się otwiera! Pierwsze 150 KW zakończone! Przed nami jeszcze 2 kolejne" - napisała na Twitterze szefowa resortu rozwoju.

Instalacja powstaje na dachu budynku Ministerstwa Rozwoju, mieszczącego się przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
Jak mówiła PAP w lipcu ubiegłego roku Emilewicz, pozyskiwanie energii z tego źródła przyniesie rocznie ok. 150 tys. zł oszczędności. "Biorąc pod uwagę rachunek z 2017 r. farma będzie odpowiadała za ok. 12 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w naszym ministerstwie" - podkreśliła.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: lewnik 22.01.2020r. 16:42
czy to jest ingerencja administracyjna w rynek energii?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE