ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CMC Poland zawarło umowę na dostawę energii ze źródeł odnawialnych
27.01.2020r. 06:44 16.01.2020r. 12:42

Norweska spółka Statkraft i Commercial Metal Company Poland (CMC), amerykański producent stali w Polsce, podpisali dziesięcioletnią umowę na zakup energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (PPA) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Dwa podmioty zostały partnerami strategicznymi w zakresie dostaw energii. Odnawialne źródła energii zapewnią od 2021 roku około 20 procent zapotrzebowania firmy, która obecnie jest jednym z największych odbiorców energii w Polsce. Cena energii została ustalona na stałym poziomie. Umowa ma charakter dedykowany do potrzeb CMC.

- Jako integrator rynku, Statkraft umożliwia rozwój odnawialnych projektów, zapewniając jednocześnie długoterminową stabilność cen klientom, takim jak CMC. Ta transakcja pokazuje wiodącą pozycję CMC w branży energochłonnej, którą, jak się spodziewam, będą naśladować inni - powiedział Koen Dejonghe, menadżer ds. rozwoju biznesu w Statkraft. - Tego rodzaju partnerstwa umożliwiają wspieranie rozwoju branży - powiedział Jerzy Kozicz, prezes CMC Poland Sp. zoo. - Pokazuje także nasze zaangażowanie i wsparcie dla nowych technologii wytwarzania energii w Polsce - dodał Kozicz.
Commercial Metals Company to podmiot prowadzący działalność w hucie stali w Polsce, w zakładach prefabrykacji stali i zakładach recyklingowych. Jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim. W Polsce CMC zatrudnia około dwa tysiące pracowników. Tak jak inne firmy zaliczane do branży energochłonnej, CMC szuka źródeł taniej energii elektrycznej. Produkcja stali jest jednym z najważniejszych procesów w gospodarce światowej. Umowy PPA mogą być ważnym elementem w dekarbonizacji polskiej gospodarki - czytamy w BiznesAlert.pl.
Statkraft/ PV Magazine , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE