ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W 2019 r. 46 proc. energii elektrycznej w Niemczech z OZE
07.01.2020r. 06:23

Udział energii odnawialnej w ogólnej strukturze produkcji energii w Niemczech wzrósł w ubiegłym roku o 5,9 proc. do 46 proc., wynika z danych publikowanych przez Fraunhofer Instytut.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 07.01.2020r. 12:35
Wystarczy dodać węgiel razem i mamy 151 TWh co jest więcej, niż z wiatru 127 TWh. Udział wiatru, jak ci tutaj podano - zaledwie 24,6 % i to po kilkunastu latach dotowania "badań nad rozwojem". Różnica 2019/18 to sezonowa fluktuacja, w Polsce też jest więcej wiatru za 2019 bez żadnej rozbudowy wiatraków. Słońce o mocy zainstalowanej 45 GW wyprodukowało ledwie tyle, co biomasa o mocy zainstalowanej 7 GW. Słońce, o mocy zainstalowanej 45 GW pokryło w Niemczech zaledwie 8,6 % zapotrzebowania. Albo inaczej, średnie niemieckie zapotrzebowanie 55,3 GW, a średnia generacja słoneczna 4,7 GW. Tak więc udział wiatru i słońca to 33 %, a do 46 % dobili całkowicie konwencjonalnym i mocno kontrowersyjnym spalaniem biomasy, plus resztówka na elektrowniach wodnych zbudowanych w czasach, kiedy ekolodzy nie zabraniali budowania zapór. Kolego "mis", nie ulegaj hurra optymizmowi, lepiej dodaj jeszcze do węgla sterowalny atom i gaz, to będzie prawidłowy obraz sytuacji w Niemczech. Z atomu masz ponad połowę więcej, niż ze Słońca. A wszystko to kosztem dwukrotnego podniesienia cen energii, i w tym na pewno miałem rację, że OZE to nie jest darmowa energia. Oraz w tym, że dotowanie produktu końcowego zamiast ośrodków badawczych to głupota.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: abc 07.01.2020r. 15:02
A wystarczy dodać wiatr + PV i mamy więcej niż sumarycznie z węgla :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: As 07.01.2020r. 17:04
nie odwracaj kota ogonem. zwsze twierdzisz, ze Nimcy zwiekszaja spalanie wegla, a jak dowodzi statystyka jest wlasnie odwrotnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE